Zwycięstwo Marcovii z Sokołem Serock, fot: Marcovia Marki

Występująca w lidze okręgowej Marcovia Marki pokonała przed własną publicznością Sokół Serock 3:1 (1:0).

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany a walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Gospodarze starali się zaskoczyć rywali szybkimi atakami przeprowadzanymi głównie przez dwóch skrzydłowych – Sebastiana Pękale i Mariusza Rogalskiego. Niestety do pełni szczęścia brakowało ostatniego, dokładnego podania. Strzelecka niemoc została przerwana w 41 minucie gdy bramkarza Sokoła pokonał aktywny Pękala.

Po zmianie stron bliski podwyższenia prowadzenia był Mateusz Trąbiński. Najskuteczniejszy zawodnik Marcovii zamiast do siatki trafił jednak w swojego kolegę, który znajdował się na pozycji spalonej. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w mgnieniu oka i jeden z zawodników z Serocka pokonał Mateusza Cichawę strzałem głową.

Na odpowiedź podopiecznych Macieja Wesołowskiego nie trzeba było długo czekać. Odpowiedzialność za wynik wziął na swoje barki kapitan Adrian Rowicki, który w przeciągu trzech minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Podłamani goście nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania i Marcovia odniosła bardzo cenne zwycięstwo. Teraz przed drużyną z Marek wyjazdowy pojedynek z liderującą Unią Warszawa.

Marcovia Marki – Sokół Serock 3:1 (1:0)
Bramki: Sebastian Pękala 41′ Adrian Rowicki 65′ 67′
żółta kartka: Mariusz Rogalski

Skład Marcovii:
Mateusz Cichawa – Dariusz Piwowarek, Mateusz Piwko, Patryk Kostrzanowski, Przemysław Sieczko – Sebastian Pękala, Michał Ochman, Kacper Dalba (66′ Radosław Mędrzycki), Adrian Rowicki (C) (75′ Marcin Graczyk), Mariusz Rogalski (78′ Krzysztof Dąbrowski) – Mateusz Trąbiński (85′ Mikołaj Firek)

Trener: Maciej Wesołowski

Swój mecz wygrały także rezerwy Marcovii, które pokonały Koronę Warszawa 4:0 (2:0). Na listę strzelców wpisali się Bartosz Jakóbczyk, Rafał Piwko (rzut karny), Patryk Czajka i Piotr Kosiorek.

źródło: Marcin Boczoń, Marcovia Marki

Komentarze