Zmiany na ulicy Żołnierskiej, fot: Infoulice Warszawa

W piątkowy wieczór otwarty został nowo wybudowany wiadukt nad ulicą Strażacką i torami kolejowymi. W weekend dokończone zostały prace na łącznicy pod wiaduktem i dziś rano na węźle ulic Żołnierskiej i Strażackiej wróciły wszystkie relacje. 

W piątek, 13 lipca ok. godz. 22.00 otwarto dla samochodów wschodni wiadukt nad ul. Strażacką i torami kolejowymi oraz wschodnią jezdnie ul. Żołnierskiej. Oznacza to, że na odcinku od ul. Czwartaków do węzła z ul. Strażacką kierowcy mogą już korzystać z obydwu przebudowanych jezdni. Dalej jadąc nowo wybudowanym wiaduktem nad torami i wschodnią jezdnią aż do ul. Marsa. Stary zachodni wiadukt zostanie rozebrany, następnie rozpocznie się budowa nowej konstrukcji.

W weekend wykonawca przebudowy ul. Żołnierskiej dokończył remont łącznicy pod wiaduktami i ułożył na niej ostatnią warstwę nawierzchni. W poniedziałek, 16 lipca z samego rana ul. Strażacka została przywrócona do ruchu. Na łącznicę pod wiaduktami wróciły dwa kierunki ruchu, uruchomione zostały także wszystkie relacje na węźle z ul. Żołnierską, czyli można już skręcić z ul. Żołnierskiej na ul. Strażacką i w odwrotnej relacji.

Otwarcie węzła Strażacka zdecydowanie poprawi sytuację komunikacyjną w Rembertowie. Kierowcy z tej dzielnicy odzyskali połączenie z przebudowywaną arterią przez dwa węzły – Strażacka i Czwartaków. Ten drugi (w poziomie gruntu, gdyż budowane są jeszcze wiadukty przebiegające nad skrzyżowaniem) został otwarty na początku lipca. Oznacza to, że jadący od strony Zielonki mogą już skręcać w ul. Czwartaków. Można także wyjechać z ul. Czwartaków w lewo na ul. Żołnierską.

Trwa przebudowa ulic Marsa i Żołnierskiej. Nowa droga znacznie poprawi połączenie z dzielnicą Rembertów i wyjazd z miasta w kierunku podwarszawskich gmin Ząbki, Zielonka, Marki, Kobyłka, Sulejówek. Przebudowane są ulice Marsa i Żołnierska na odcinku 4,8 km od ul. Naddnieprzańskiej do granicy Warszawy. Zakres prac jest duży, to m.in. budowa wiaduktów nad skrzyżowaniami, całkowita przebudowa starych jezdni, wyburzenie i budowa nowych wiaduktów nad torami kolejowymi, budowa chodników i dróg rowerowych.

źródło: infoulice.pl
Komentarze