Dziś firma Falbruk rozpoczyna prace kanalizacyjne na ul. Wigury i Żeromskiego. Ulice te zyskają również nową nawierzchnię. W związku z prowadzonymi pracami linie autobusowe Ząbki-1 i Ząbki-3 zostały skierowane na trasy objazdowe.

W kierunku ul. Powstańców za przystankiem „Kochanowskiego” autobusy jadą ulicami Narutowicza, Budkiewicza, Tetmajera do ul. Batorego i od przystanku „Wyspiańskiego 02” wracają na stałą trasę. Na trasie objazdu został uruchomiony przystanek zastępczy „Narutowicza 91” na ul. Budkiewicza przy skrzyżowaniu ul. Narutowicza.

W kierunku CH Marki za przystankiem „PKP Ząbki 01” trasa objazdu będzie biegnie ulicami: Sobieskiego, Górnośląską, Budkiewicza, Narutowicza i od przystanku „Narutowicza 03” autobusy wracają na stałą trasę.

Na czas objazdu zostało zawieszone funkcjonowanie przystanków „Narutowicza 01”,” 11 Listopada 01”, ”11 Listopada 02” oraz „Wyspiańskiego 01” (dla linii Ząbki-1 i 3).

Na trasie objazdu zostały uruchomione zastępcze przystanki – w kierunku ul. Powstańców „Narutowicza 91” na ul. Budkiewicza, w kierunku CH Marki „Żeromskiego 91” na ul. Górnośląskiej oraz „11 Listopada 92” na ul. Tetmajera.

To oznacza, że linie „Ząbki-1” i „Ząbki-3” jadące w stronę CH Marki nie zatrzymują się na przystanku „Wyspiańskiego 01” vis a vis dawnego gimnazjum nr 2. Najbliższy przystanek w kierunku CH Marki jest zlokalizowany na ul Górnośląskiej przy skrzyżowaniu z Żeromskiego.

W związku z wprowadzeniem objazdu została wprowadzona czasowa organizacja ruchu – Urząd Miasta Ząbki prosi o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie oraz o niepozostawianie pojazdów na trasie przejazdu autobusów, aby nie utrudniać przejazdu. Po zakończeniu przebudowy autobusy Komunikacji Miejskiej powrócą na stałą trasę.

Remont ulic Żeromskiego i Wigury to nie jedyne utrudnienia jakie czekają mieszkańców północnej części Ząbek. Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie ul. Drewnickiej realizowane na zlecenie powiatu. W tym przypadku wykonawca przewiduje realizację pierwszej fazy prac – budowę kanalizacji deszczowej pod ruchem, więc autobusy w tym czasie będą mogły tam kursować, niestety w fazie przebudowy jezdni konieczne będzie zamknięcie ul. Drewnickiej i skierowanie ząbkobusów na kolejne objazdy.

źródło: Urząd Miasta Ząbki

Komentarze