Zlikwidowana dziupla samochodowa w powiecie wołomińskim, fot: policja.pl

Zlikwidowana “dziupla” samochodowa, zabezpieczone cztery pojazdy, w tym skradziona Honda, części i akcesoria samochodowe, to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z wydziału mienia wolskiej komendy. Na jednej z posesji na terenie powiatu wołomińskiego w ręce operacyjnych wpadło dwóch mężczyzn, którym funkcjonariusze przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem odzyskanej hondy.

Gdy w styczniu br. z terenu Bemowa zginęła honda, policjanci zajmujący się w wolskiej komendzie zwalczaniem przestępczości samochodowej ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć dwóch mieszkańców podwarszawskiej miejscowości. Jeden z nich, Kamil I. był już notowany za paserstwa. Policjanci wpadli również na „dziuplę” zorganizowaną na terenie powiatu wołomińskiego. Wszystko wskazywało na to, że to właśnie tam może być przechowywana honda.

Kiedy operacyjni pojawili się na posesji, w pobliżu garażu przebywali dwaj mężczyźni będący w zainteresowaniu policjantów, 22-letni Krzysztof S. i 32-letni Kamil I. Mężczyźni stali przed wiatą garażową przed częściowo rozebranym na części pojazdem. Przed garażem stała honda oraz części z tego pojazdu. Policjanci zatrzymali mężczyzn i dokonali przeszukania posesji na której ujawnili jeszcze inne trzy pojazdy oraz ich części, skradzioną Hondę, Lexusa oraz trzecią Hondę.

Zlikwidowana dziupla samochodowa w powiecie wołomińskim, fot: policja.pl

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli inne części, m.in., silniki od pojazdów, kurtyny poduszek powietrznych oraz narzędzia służące do kradzieży pojazdów. Na miejscu znajdowały się również dokumenty w postaci umów sprzedaży części samochodowych, które zostały zabezpieczone. Zabezpieczone pojazdy, części od nich oraz dokumenty będą weryfikowane pod katem legalności. Na poczet przyszłych kar, od obu mężczyzn operacyjni zabezpieczyli łącznie ponad 2 tysiące zł., oraz pieniądze w walucie euro. Po zakończonych czynnościach, odzyskana Honda została przetransportowana na parking policyjny.

Śledczy z wydziału mienia po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym.

źródło: policja.pl

Komentarze