Zielonka przyjazna seniorom, fot: zielonka.pl

Burmistrz Kamil Michał Iwandowski odebrał z rąk Wiceprzewodniczącej Miejskiej Rady Seniorów w Zielonce Anny Nowak Certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom.

Miało to miejsce w Urzędzie podczas III sesji Rady Miasta. Zielonka otrzymała również Certyfikat “Dołączenia do kampanii Stop Manipulacji – Nie kupuj na prezentacji”. Został on wręczony przewodniczącej Rady Gabrieli Wiśniewskiej przez Krzysztofa Łebkowskiego, Przewodniczącego Rady Seniorów.

Samorząd Zielonki zdecydował o przystąpieniu miasta do programu pn. “Ogólnopolska Karta Seniora”, którego celem jest aktywizacja seniorów oraz edukacja osób 60+ z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa czy nowych mediów.

Miasto Zielonka zostało oficjalnym partnerem projektu po spełnieniu warunku uczestnictwa w przedmiotowym programie, to jest po wydaniu lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS) z herbem miejscowości.

Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest każdej osobie, która ukończyła 60 rok życia. Karta ta umożliwia korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach, instytucjach i ośrodkach zdrowia. Takich punktów jest już ponad 1400 i stale rośnie.

Reklama

Lista usługodawców, którzy oferują zniżki dla seniorów posiadających OKS dostępna jest TUTAJ.

Osoby zainteresowane wyrobieniem Ogólnopolskiej Karty Seniora zapraszamy do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zielonka, ul. Lipowa 5, pok. 110 (I piętro). Kartę wydawana jest bezpośrednio po złożeniu wniosku.

źródło: zielonka.pl

Komentarze