Kolejny raz powracają w okolice Wołomina zawody rowerowe na orientację. W niedzielę odbędą się po raz drugi w Kobyłce zawody w ramach X rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Każdy uczestnik będzie miał szansę na niecodzienny sposób spędzenia wolnego czasu na rowerze na łonie natury.

Dla zawodników przygotowane będą 2 starty – sprint oraz dystans średni. Na każdym dystansie do wyboru będzie jedna z czterech tras różniących się trudnością i dystansem (od 4 do 17 km): zielona łatwa, dla rodzin i początkujących, niebieska trasa dłuższa dla osób, które już startowały na orientację oraz czerwona i czarna dla bardziej zaawansowanych. Na starcie zawodnicy otrzymają kartę startową oraz specjalną mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi (PK), które należy odnaleźć w terenie w odpowiedniej kolejności i potwierdzić swoją obecność przy pomocy perforatora. Cel jest prosty – należy to zrobić jak najszybciej. Punkty kontrolne oznaczone będą lampionem (biało-czerwonym lub biało-pomarańczowym), natomiast droga przejazdu pomiędzy poszczególnymi PK nie będzie oznakowana i wybiera ją sam zawodnik na podstawie otrzymanej mapy. Sportowe zmagania odbędą się głównie na ścieżkach leśnych i polnych.

Centrum Zawodów będzie zlokalizowane na ul. Radzymińskiej przy cmentarzu, GPS: 52°21’17″N, 21°12’4″E. Uczestnicy startują indywidualnie (osoby początkujące mogą w grupach) w godzinach 9:45-11:00. Po zakończeniu sprintu po krótkim odpoczynku można wystartować na dystansie średnim. Dla osób, które jeszcze nie startowały w tego typu zawodach zalecany jest start na trasie łatwiejszych – zielonej lub niebieskiej, aby na spokojnie i w miarę krótkiej trasie zapoznać się z tą bardzo ciekawą dyscypliną sportową.

REKLAMA

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.orienteering.waw.pl/, gdzie można zapoznać się z Komunikatem Technicznym Rundy X (link), Regulaminem Mistrzostw Warszawy oraz zapisać się na te zawody.

 

Komentarze