Statua sprawiedliwości, fot: Fotolia.com

Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym Delegatura w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące m.in. przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez prywatną firmę oraz przekazywania istotnych informacji dotyczących zamówień publicznych udzielnych przez podmioty publiczne.

Zatrzymanych zostało pięć osób

Wczoraj (28 czerwca 2018 roku) na polecenie prokuratora agenci CBA zatrzymali pięć osób, w tym Przemysława B. pełniącego funkcję Dyrektora Miejskiej Przygodni Zdrowia w Ząbkach, Krystiana W. – pracownika Wydziału Utrzymania i Remontów Dróg Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie odpowiedzialnego za organizację i przeprowadzenie trzech przetargów objętych zarzutami oraz trzy osoby reprezentujące spółkę prawa handlowego, która ubiegała się o przetargi publiczne.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Wydziału do Spraw Wojskowych podejrzanym przedstawiono zarzuty.

Co prokurator zarzucił podejrzanym

Przemysław B. podejrzany jest o przekroczenie uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w kwocie 295 tysięcy złotych przez spółkę prawa handlowego ubiegającą się o udzielenie zamówienia publicznego. Wszedł on w porozumienie z osobami reprezentującymi spółkę i przekazał im istotne informacje dotyczące udzielanego przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Miejską Przychodnię w Ząbkach zamówienia publicznego na zaprojektowanie i dobudowanie do istniejącego budynku przychodni dźwigu dla niepełnosprawnych. Chodzi o przestępstwa z art. 231 par. 2 kodeksu karnego i z art. 305 par. 2 kodeksu karnego.

Piotr B. – wspólnik spółki prawa handlowego ubiegającej się o udzielenie zamówienia publicznego, podejrzany jest o wejście w porozumienie z dyrektorem przychodni oraz innymi pracownikami spółki ubiegającej się o udzielenie zamówienia publicznego i uzyskiwanie od dyrektora istotnych informacji dotyczących udzielanego zamówienia publicznego. Chodzi o przestępstwo z art. 305 par. 2 kodeksu karnego.

Natomiast Krystianowi W.  prokurator zarzucił przekroczenie uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w kwocie ponad 1,6 miliona złotych przez spółkę prawa handlowego. Podejrzany jest on także o wejście w porozumienie z pracownikami spółki i przekazanie istotnych informacji związanych z organizacją trzech przetargów m.in. na ochronę fizyczną oraz kontrolę obiektu tunel dla pieszych trasa W-Z, utrzymanie czystości na tym obiekcie oraz usługi administrowania urządzeń dźwigowych na tym obiekcie. Chodzi o przestępstwa z art. 231 par. 2 kodeksu karnego i z art. 305 par. 2 kodeksu karnego.

Po wykonaniu czynności procesowych wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji oraz poręczeń majątkowych.

źródło: PK

Komentarze