Roboty drogowe, fot: fotolia.com

W poniedziałek 28 maja rozpoczną się prace drogowe związane z modernizacją ulicy Wojska Polskiego w Zielonce na odcinku od Prymasa Wyszyńskiego do bocznicy kolejowej. Ulica na wspomnianym odcinku zostanie wyłączona z ruchu aut, za wyjątkiem dojazdu do posesji mieszkańców. Prace potrwają do końca sierpnia.

Projekt przewiduje kompletną wymianę nawierzchni jezdni, chodnika oraz remont wjazdów na posesje. W ramach prac zbudowana zostanie też ścieżka rowerowa (od Wyszyńskiego do ul. 1 Maja), będąca elementem realizowanego przez Urząd Miasta Zielonka projektu unijnego. Koszt budowy ścieżki i parkingu rowerowego to 664 tys. zł, koszt modernizacji całego odcinka to 1,1 mln zł.

Ze względu na zamknięcie ulicy Wojska Polskiego zmieni trasę linia L43. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Paderewskiego. Autobus zatrzymywać się będzie na przystanku przy ul. Wyszyńskiego (obok sklepu Pepco), a także utworzony zostanie tymczasowy przystanek na ul. Paderewskiego. Do czasu zakończenia remontu zlikwidowane zostaną przystanki na ul. Wojska Polskiego przy Wyszyńskiego (oba kierunki) i jeden przy osiedlu Wituś w kierunku Zielonki.

Uwaga! Godziny odjazdów z przystanków nie ulegają zmianie! Rozkład z przystankami tymczasowymi podany zostanie w piątek 25 maja.

Zamknięcie dla ruchu części ulicy Wojska Polskiego w Zielonce
Komentarze