Firma Salini, zobowiązana przez wiceministra infrastruktury i budownictwa Marka Chodkiewicza do zakończenia prac na budowie Obwodnicy Marek do 15 grudnia, wywiązała się z postawionego ultimatum.

Jak poinformował portal WWL24 Jan Krynicki – rzecznik Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prace na Obwodnicy Marek związane z zapewnieniem przejezdności zostały zakończone a pełna dokumentacja złożona w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Warszawie. Obecnie trasa czeka na kontrole i odbiory.

Mirosława Kamińska, naczelnik Wydziału Inspekcji i Kontroli w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Warszawie w dzisiejszej rozmowie z portalem WWL24 potwierdziła że GDDKiA złożyła już wnioski dotyczące wydania pozwolenia na użytkowanie Obwodnicy Marek. -Ostatni wniosek wpłynął do nas zaledwie przedwczoraj (12 grudnia) a jest to naprawdę obszerna dokumentacja. Aby wydać zgodę na użytkowanie musimy sprawdzić całą dokumentację i przeprowadzić kontrolę dlatego nie ma szans aby jutro (15 grudnia) puścić ruch Obwodnicą Marek.

Kiedy w związku z tym kierowcy pojadą obwodnicą? Zgodnie z przepisami WINB ma trzy tygodnie na przeprowadzenie kontroli od daty złożenia wniosku – czyli do 2 stycznia. Obecnie WINB angażuje wszelkie środki aby pozwolenie na użytkowanie Obwodnicy Marek mogło zostać wydane w najbliższych dniach, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

WWL24 (c) (p)

Komentarze