Zajęcia "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" w Poświętnem, fot: KPP Wołomin

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Poświętnem zorganizowali dla uczniów szkoły zajęcia promujące bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży.

W czwartek 5 kwietnia w Szkole Podstawowej w Poświętnem, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją szkoły zorganizowali dla uczniów tej szkoły imprezę w ramach kampanii „ Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie, Naczelnik Zarządzania Kryzysowego Starostwa Wołomin oraz Wójt i Z-ca Wójta Gminy Poświętne zostali serdecznie przywitani przez grono pedagogiczne i uczniów szkoły, którzy już na początku imprezy zostali wyposażeni w specjalne zestawy odblaskowe.

Głównym celem imprezy była promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie szkoły uczestniczyli przez cały dzień w trzech panelach zajęć związanych z bezpieczeństwem które prowadzili: panel pierwszy pracownicy WORD w Warszawie, realizując zadania na specjalnie przygotowanym torze rowerowym, panel drugi realizowany przez podinsp. Wiolettę Zychnowska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie podczas którego dzieci i młodzież oglądały film „tak chcę być bezpieczny” oraz zgłębiały wiedzę w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, starsi uczniowie mogli dodatkowo zapoznać się z zagrożeniami jakie niesie za sobą zażywanie „dopalaczy” oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Panel trzeci to zajęcia teoretyczne i praktyczne realizowane przez ratowników medycznych, którzy omawiali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

To kolejna już impreza w powiecie wołomińskim w której czynnie uczestniczą funkcjonariusze wołomińskiej Komendy, a która ma calu promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Poprzednie spotkanie z dziećmi i młodzieżą w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” miały miejsce w szkołach w Czarnej, Kobyłce, Zielonce i Międzylesiu.

Zajęcia “Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Poświętnem, fot: KPP Wołomin

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Komentarze