Miejska Komunikacja w Ząbkach, fot: zabki.pl

W dniu dzisiejszym od początku kursowania linie Ząbki-1, Ząbki-2 i Ząbki-3 zostały skierowane na swoje stałe trasy ulicy w Powstańców.

Linie Ząbki-1 i 3 za przystankiem Kosynierów jadą ulicami: Maczka, Powstańców, Piłsudskiego i dalej na stałe trasy:

– linia Ząbki-1 do ul. Skorupki,
– linia Ząbki-3 do ul. Skrajnej.

Linia Ząbki-2 w kierunku Rembertowa po wyjechaniu z tunelu przy PKP Ząbki jedzie ponownie ulicami: 3 Maja, Piłsudskiego, Powstańców do ul. Żołnierskiej, a w kierunku CH Marki za przystankiem Puławskiego 01 skręca w lewo w ul.Maczka i dalej jedzie ulicami: Powstańców, Piłsudskiego, 3 Maja do tunelu przy PKP.

Wszystkie linie ząbkowskie ponownie zatrzymują się na przystankach:

– Maczka 01 (nowy przystanek na Powstańców przy wylocie z ronda w kierunku ul. Dzikiej – zamiast Maczka 03)
– Dzika 01
– Powstańców 03

Uwaga, przystanek Maczka 03 przestaje być przystankiem regularnym, staje się przystankiem technicznym, autobusy nie będą się na nim się normalnie zatrzymywać, chyba, że autobus przyjedzie przed czasem i będzie musiał wykonać dodatkowy postój bez utrudniania korzystania z przystanków innym autobusom. Przystanek Maczka 03 jest również krańcem linii 345.

Linie Ząbki -1 i 2 ponownie zatrzymują się na przystankach Cmentarz 02 i Szwoleżerów 02 na ul. Piłsudskiego.

Dla Linii Ząbki-2 w kierunku Rembertowa przywraca się przystanki: PKP Ząbki 03 i Matejki, Powstańców 04 , Dzika 02 (na przystankach Maczka 02 i Powstańców Las 02 ząbkowska dwójka zatrzymuje się już od 3 grudnia). Ząbki-2 zatrzymuje się ponownie na przystanku OSP Ząbki .

W związku z likwidacją objazdu, linie ząbkowskie z dniem dzisiejszym przestały się zatrzymywać na następujących przystankach:

– Zieleniecka 01 i 02,
– Kwiatowa 02,
– ks. Skorupki 01 i 02
– Orla 01 i 02 (za wyjątkiem linii Ząbki-1)
– Sikorskiego 01,
– w przypadku linii Ząbki-3 również: Szwoleżerów 01 oraz Cmentarz 01

źródło: zabki.pl

Komentarze