Wystartował 4. Ogólnopolski Festiwal Teatralny BLACKOUT

913

W piątek 13 kwietnia w Wołominie wystartował 4. Ogólnopolski Festiwal BLACKOUT, podczas którego zostanie zaprezentowanych jedenaście spektakli.

4. Ogólnopolski Festiwal BLACKOUT został stworzony z myślą o integracji amatorskich zespołów teatralnych z całego kraju. Drugim ważnym celem festiwalu jest docenienie scenariusza autorskiego, który tworzy nową jakość, pokazując idee, myśli i język sceniczny danego teatru.

W tym roku odbywa się 4. edycja wydarzenia, która rozpoczęła się w piątek 13 kwietnia od pochodu ulicami miasta w towarzystwie Teatru Ognia. Kolorowy korowód ruszył z pasażu Osiedla Niepodległości i zakończy się na Placu 3 Maja w Wołominie, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie Festiwalu oraz występ Teatru Pijana Sypialnia. W ciągu dwóch kolejnych dni w Miejskim Domu Kultury w Wołominie przedstawione zostaną spektakle konkursowe – w tym roku 11 spektakli. Teatralny weekend w Wołominie zakończy się od wyłonienia laureatów festiwalowych oraz recitalem Doroty Osińskiej – piosenkarki i aktorki.

REKLAMA
Komentarze