Zatrzymany Krystian K., fot: Komenda Powiatowa Policji w Wołomimnie

Funkcjonariusz wracając po służbie pociągiem z Wołomina zatrzymał podejrzanego o kradzieże torebek. Podejrzanego zdradził szalik i charakterystyczny rower.

Funkcjonariusze w wołomińskiej Komendzie na przełomie grudnia i stycznia odnotowali na terenie powiatu wołomińskiego kilka zdarzeń dotyczących tzw. „wyrw” torebek. Za każdym razem sprawca podjeżdżał do swojej ofiary rowerem, chwytał za torebkę, którą następnie zabierał i odjeżdżał. Po przejechaniu kilkuset metrów wyciągał z torebek wartościowe rzeczy i pieniądze, resztę przedmiotów wyrzucał. Do takich zdarzeń dochodziło m.in. w Wołominie, Tłuszczu i Zielonce.

To właśnie w Zielonce 2 stycznia kilka minut po 16:00 w parku Dębinki mieszkanka Warszawy straciła torebkę z zawartością portfela, prawa jazdy i dowodu osobistego. Jak opisała po zdarzeniu, mężczyzna ubrany na czarno podjechał do niej na rowerze i wyrwał jej torebkę, po czym odjechał w kierunku ulicy Wolności. Taka informacja trafiła do wszystkich policjantów wołomińskiej Komendy. Jednym z funkcjonariuszy po skończonej służbie udał się na stację kolejową, gdzie wsiadł do pociągu w kierunku Warszawy. W rejonie stacji PKP Kobyłka zwrócił uwagę na młodego mężczyznę, który wsiadł do składu z rowerem. Zarówno wygląd zewnętrzny, szalik jak i charakterystyczny rower wskazywał, że może to być osoba podejrzewana o tzw. „wyrwy” torebek na terenie powiatu wołomińskiego, w  ostatniej kradzieży sprzed kilku godzin w Zielonce.

Funkcjonariusz telefonicznie powiadomił komisariat w Zielonce o tym fakcie, sam natomiast przystąpił do zatrzymania osoby. 26-latek nie stawiał oporu, wysiadł z policjantem z pociągu na peron, gdzie czekali już funkcjonariusze z Zielonki. Krystian K. już w trakcie zatrzymania przyznał się do kradzieży torebki w parku Dębinki w Zielonce, oraz do kilku innych na terenie powiatu wołomińskiego i Warszawy.

26-latek trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie mu łącznie 7 zarzutów kradzieży mienia z czego 4 popełnienia przestępstw i 3 wykroczenia jakich dopuścił się na terenie powiatu wołomińskiego. Dodatkowo funkcjonariusze z komendy na Warszawskiej Pradze Południe przedstawili Krystianowi K. 9 zarzutów kradzieży mienia metodą na tzw. „wyrwę”. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: asp. szt. Tomasz Sitek, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej w Wołominie

Komentarze