VIII Bieg Cichociemnych w Kruszu

W sobotę 26 maja miejscowość Krusze w Gminie Klembów już po raz ósmy gościła biegaczy z całej Polski (i nie tylko) na VIII Biegu Cichociemnych.

Bieg miał na celu przypomnienie i uczczenie pamięci „Cichociemnych”- żołnierzy Wojska Polskiego zrzucanych na teren okupowanej Polski podczas II Wojny Światowej, a także żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, którzy odbierali ich w wyznaczonych placówkach.

Już po godzinie 8:00 przed biurem zawodów zgromadził się tłum biegaczy po odbiór pakietów startowych. W tym roku oprócz biegaczy zjawiła się także duża grupa miłośników Nordic Walkinig. Pomimo kapryśnej pogody na starcie zjawiło się ponad 170 osób oraz prawie 80 dzieci ze szkoły podstawowej z Dobczyna oraz Krusza.

Po zakończonym biegu, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę. Zwycięzcy w różnych kategoriach otrzymali puchary, nagrody finansowe oraz inne upominki. W tym roku po raz kolejny Wójt Rafał Mathiak nagrodził najszybszego mieszkańca oraz mieszkankę z Gminy Klembów. Zostali nimi Magdalena Karwacka z Paska oraz Paweł Bukowski z Klembowa.

VIII Bieg Cichociemnych w Kruszu

Podziękowania należą się wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej imprezy. Pracownikom Szkoły Podstawowej w Kruszu z Panią dyrektor Elżbietą Sadowską na czele za to, że co roku tworzą ciepłą i rodzinną, a swoim zaangażowaniem i energią dają motywację do pracy. Rodzicom z Rady Rodziców za przepyszne ciasta. Druhom z OSP Krusze z Panem Zygmuntem Jachacym, którzy czuwają nad bezpieczeństwem biegaczy. Koleżankom z Gminnego Ośrodka Kultury w Klembowie za wzorową pracę w biurze zawodów. Pani Sołtys Barbarze Jachacy, która jest z nami od samego początku. Tomaszowi Bogusiewiczowi, który jest naszym cichym bohaterem, to dzięki niemu nie mamy prawa zgubić się na trasie.

VIII Bieg Cichociemnych w Kruszu

Wyniki biegu.
Kategoria mężczyzn:
1. Andrzej Starżyński z Klementowic 34:15 (nowy rekord trasy)
2. Alex Sanko z Mińska na Białorusi 34:38
3. Tomasz Roszkowski z Warszawy 37:20

Kategoria kobiet:
1. Sveta Kurhanskaya z Mińska na Białorusi 40:23
2. Petra Pastorova – Ostrawa (Czechy) 41:38
3. Magdalena Karwacka z Paska 47:43

Wyniki Nordic Walking
Kategoria mężczyzn:
1. Aleksander Waloryszak – Radzymin 1:16:03
2. Leszek Borkowski – Grabianów 1:16:20
3.Maciej Wajda – Ostrówek 1:21:46

Kategoria kobiet:
1. Monika Matyszczak – Warszawa 1:22:50
2. Bogna Gaj – Warszawa 1:23:14
3. Dorota Staniak – Stare Grabie 1:23:46

Kategoria drużynowa:
1. Markowi Biegacze
2. Radzymin Run Team
3. Bóbr Tłuszcz

VIII Bieg Cichociemnych w Kruszu

autor: Artur Dzięcioł

Komentarze