W dniach 16-17 czerwca odbędzie się V. edycja WICHER CUP, turnieju piłkarskiego dla dziesięciolatków, który będzie okazją do rywalizacji dla najlepszych klubów z Polski i zagranicy.

W tegorocznych zmaganiach wezmą udział 24 drużyny z Polski, Ukrainy i krajów nadbałtyckich. Młodzi piłkarze Wichru, podopieczni trenera Jacka Grześkowiaka z rocznika 2008, podejmą m.in. Legię, Lecha, Jagiellonię, Wisłę Płock, Widzew, Zagłębie Lubin, Karpaty Lwów i Team Baltica (zawodnicy z Litwy, Łotwy i Estonii).

Oprócz Wichru, powiat wołomiński będą reprezentować zawodnicy Marcovii i Bobra Tłuszcz. We wstępnej fazie zespoły zagrają w grupach, z których po dwa najlepsze trafią do tzw. rozgrywek Europejskich a pozostałe będą rywalizować w tzw. „Pucharze Polski”. Dzięki takiemu systemowi rozgrywek uczestnicy turnieju zagrają po ok. 11 meczów i  przez cały czas będą to spotkania o stawkę. W sobotę o 12.00 rozpocznie się ceremonia uroczystego otwarcia turnieju z udziałem wszystkich drużyn.

Na potrzeby turnieju na obiekcie OSiR przy Napoleona powstaną cztery boiska, na których od rana  w sobotę do popołudnia w niedzielę toczyć się będzie rywalizacja o zwycięstwo w WICHER CUP.

– Od pierwszej edycji budujemy prestiż turnieju. W nawiązaniu do naszej nazwy zawsze odbywa się w terminie zbliżonym do Światowego Dnia Wiatru (15 czerwca). Dzięki zaangażowaniu wielu osób w klubie i OSiRze jesteśmy chwaleni za organizację, poziom sportowy i wspaniałą atmosferę. Największe polskie kluby chętnie do nas przyjeżdżają grać i wyjeżdżają z Kobyłki z pozytywnymi wrażeniami. Udaje nam się pozyskiwać szerokie grono partnerów i sponsorów, dzięki którym możemy stale podnosić poziom organizacyjny imprezy i kreować pozytywny wizerunek miasta i klubu. Podczas poprzednich edycji gościliśmy wielu gości  m.in. Andrzeja Strejlaua, Dariusza Dziekanowskiego i Mirosława Trzeciaka. W tym roku również nie zabraknie atrakcji dla kibiców. Zapraszam wszystkich mieszkańców Kobyłki do przyjścia na turniej, kibicowania młodym zawodników Wichru i uczestnictwa w prawdziwym święcie dziecięcego futbolu – mówi Artur Rola, prezes MKS Wicher Kobyłka.

WICHER CUP odbywa się pod patronatem Starosty Wołomińskiego i Burmistrza Miasta Kobyłka. Partnerem jest OSIR „Wicher” w Kobyłce.

 

Komentarze