Roboty drogowe, fot: fotolia.com

Dziś rozpoczęły się prace związane z przebudową ul.Narutowicza w Ząbkach. Została wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

W związku z przebudową ul. Narutowicza będzie wyłączona z ruchu na odcinku między ul. Budkiewicza, a ul. Szpitalną. Na tym odcinku nie będzie przejezdności, będzie możliwy tylko dojazd do posesji.

Dodatkowo utrudnienia obejmą również skrzyżowanie ul. Narutowicza z ul. Wolności. Będą tam prowadzone prace kanalizacyjne. W związku z tym ul. Wolności na odcinku od Piotra Skargi do skrzyżowania z ul. Narutowicza będzie odbywał się ruch jednokierunkowy. Relacja w kierunku Piotra Skargi będzie realizowana objazdem ul.Budkiewicza i ul. Piotra Skargi.Od 5 listopada ul Narutowicza zostanie wyłączona z ruchu na całym swoim przebiegu.

W ostatnią środę Rada Powiatu Wołomińskiego zwiększyła środki na przebudowę ul.Szpitalnej, co pozwoli na rozstrzygnięcie przetargu i rozpoczęcie prac na ostatnim odcinku od ul. Szpitalnej od Narutowicza do granic z Markami jeszcze w tym roku.

Utrudnienia w ruchu w Ząbkach

W związku z budową ul. Narutowicza i planowaną budową ul. Szpitalnej od początku kursowania zmianie uległy trasy linii „Ząbki-1” i „Ząbki-3” na północnych odcinkach tras. Linie te omijają ulice: Drewnicką, Kochanowskiego, Narutowicza, Wigury i Żeromskiego. Od 4.11. zawiesza się funkcjonowanie następujących przystanków: Drewnicka 01 i 02, Kochanowskiego 01, Szpitalna 01, Narutowicza 01 i 03, 11 Listopada 01 i 02.

Linia „Ząbki-1” jeździ dwukierunkowo ulicami: Wolności do ul. Batorego i ul.Batorego do przystanków Wyspiańskiego aby obsłużyć dawnym budynek GP2 (obecnie filia SP2). Dla linii „Ząbki-1” uruchamia się przystanki: Piotra Skargi 01 i 02 na ul.Wolności oraz przystanek Hallera 02 na ul. Batorego, a w kierunku do CH Marki przystanek Hallera 03 na ul.Wolności.

Linia „Ząbki-3” będzie jeździła dwukierunkowo ulicami: Wolności, 11 Listopada, Rychlińskiego, Sobieskiego, Batorego aby obsłużyć zespół szkół katolickich, przedszkole i kościół na ul. 11 Listopada. Dla linii Ząbki-3 uruchamia się przystanki Piotra Skargi 01 i 02 na ul. Wolności, Tetmajera, Lisa Kuli, Kuleszy i Wilcza na ul. 11 Listopada oraz Szpital Drewnica na ul. Rychlińskiego

W dniu 4.11 w związku z pracami na ul. Wolności zostało zawieszone funkcjonowanie przystanku Piotra Skargi 01, autobusy wszystkich linii ząbkowskich jadące na południe jadą ul. Budkiewicza, gdzie został uruchomiony tymczasowy przystanek Narutowicza 91. Dla linii Ząbki-1 dodatkowo będzie funkcjonował przystanek 11 listopada 91.

Komentarze