źródło: radzymin.pl

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach i Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej zapraszają w najbliższy czwartek 14 lutego na uroczystości z okazji 77. rocznicy utworzenia Armii Krajowej, która była symbolem determinacji i woli walki Polaków z okupantami podczas II wojny światowej.

Uroczystości o godz. 9:00 w SP im. Armii Krajowej w Starych Załubicach

W Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach o godz. 9:00 rozpoczną się uroczystości rocznicowe połączone z obchodami święta Szkoły. W programie m.in. występ artystyczny uczniów, żywa lekcja historii pt. „Niepodległa” i złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom AK. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK, reprezentanci władz samorządowych, delegacje szkół i różnych organizacji społecznych. Uczniowie z Międzynarodowego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej reprezentować będą poczet sztandarowy radzymińskich Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Rajski Ptak”. Tego dnia we wszystkich szkołach należących do Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej odbędą się okolicznościowe apele, akademie i przygotowane zostaną wystawy poświęcone Żołnierzom AK.

Msza Święta o godz. 18:00 w kaplicy przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Radzyminie

W kaplicy przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Radzyminie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji śp. ppor. Ryszarda Zacheji ps. „Sędziwoj” w drugą rocznicę śmierci i radzymińskich Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Rajski Ptak”, którzy „…swoim poświęceniem w trudnych dla naszego narodu chwilach – dali przykład oddania dla Ojczyzny”. Po zakończeniu nabożeństwa na Cmentarzu Poległych w Radzyminie, zostaną złożone kwiaty oraz zapalone znicze na zbiorowej mogile Żołnierzy AK Obwodu „Rajski Ptak”. W tym wyjątkowym miejscu minutą ciszy uczcimy pamięć Bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego.

źródło: radzymin.pl

Komentarze