Uroczyste otwarcie parku przy Muzeum Nałkowskich w Wołominie

W weekend 13-14 października odbędzie się uroczyste otwarcie parku przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie. Otwarciu będzie towarzyszył szereg atrakcji – wielkie gotowanie, animacje dla dzieci, konkursy, zabawy i pokazy sekcji MDK.

Sobota 13 października – Naturalna odsłona parku

Sobotnie popołudniowe spotkanie z rodziną i przyjaciółmi w ogrodzie – tak w skrócie można opisać program otwarcia Parku przy Muzeum im. Z. i W. Nałkowskich w Wołominie.

Na początek na wielkich patelniach przyrządzone zostaną wspaniałe potrawy. Wielkie gotowanie z finalistą programu MasterChef Mariuszem Szwedem będzie trwało przez całe spotkanie. W czasie gotowania p. Mariusz zdradzi niektóre ze swoich kulinarnych sekretów i zajmie pysznymi opowieściami. Serwowany będzie dzik z warzywami, kaszą pęczak i ziołami z parku a dla dzieci makaron z kurczakiem.

Z pachnącego przyprawami serca parku trudno będzie odejść za sprawą aromatycznych pierników i chleba. Piękno otaczającego ogrodu będzie naturalnym tłem do opowieści o najlepszych recepturach i smakach, podczas warsztatów pieczenia korzennych pierników i chleba z ziołami.

Na najedzone i pełne energii dzieci czekać będzie wiele niespodzianek. W alejkach parkowych spotkać będzie można barwne postacie i kolorowe korowody. Do tego malowanie buziek, kąciki animacyjne i robienie wianków z ciętych kwiatów.

W parku przy Muzeum Nałkowskich każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci – warsztaty, animacje, konkursy i zabawy. Dorośli – dobre jedzenie i kubek herbaty lub kawy w ogrodowym zaciszu.

Niedziela 14 października 2018 – Kulturalna odsłona parku

Na scenę wkroczą sekcje Miejskiego Domu Kultury i pokażą, że park to idealne miejsce na kulturalne aktywności. Miejsce ma tak ogromny potencjał, że nie może ograniczać się w nim tylko do spacerowania. Jest wprost stworzone na warsztaty, pokazy, zajęcia w terenie, wystawy i koncerty. Niedziela będzie najlepszym przykładem tego jak wiele może się tam wydarzyć. Pokaz tańca, akrobatyki i baletu. Występ chóru i zespołów Kadilak i Lazy Jack, a na koniec Kapela Podwórkowa.

W programie oprócz wspomnianych pokazów koncertów i warsztatów również wiele aktywności dla najmłodszych, takich jak malowanie buziek czy zabawy z chustą.  Zapraszamy w godzinach 13:00-16:00.

Uroczyste otwarcie parku przy Muzeum Nałkowskich w Wołominie

źródło: wolomin.org

Komentarze