UKS Ząbkowia Ząbki młodzieżowym wicemistrzem Polski, fot: zabki.pl

W dniach 12-13 stycznia w Białymstoku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet U-16, do których awans wywalczyła drużyna UKS Ząbkovia Ząbki.

Pierwszego dnia Mistrzostw rywalizacja toczyła się w czterech grupach eliminacyjnych. Przeciwniczkami ząbkowskich dziewcząt były zespoły MKS Tarnovia Tarnów oraz SKP Bielawianka Bielawa. Zawodniczki z Ząbek wygrały swoją grupę eliminacyjną pokonując Tarnowię 3:1 oraz Bielawiankę 4:3.

W ćwierćfinale z KKP Stomilanki Olsztyn piłkarki z UKS Ząbkowia wygrały w rzutach karnych 3:2. W meczu półfinałowym z UKS 3 Staszkówka Jelna w regulaminowym czasie padł remis 3:3 i znów dziewczęta z Ząbek lepiej wykonywały rzuty karne (wygrały 2:1).

W finale dziewczęta zagrały z MUKS Praga Warszawa. Przy wyniku 2:0 dla przeciwniczek zdołały strzelić kontaktową bramkę. Niestety przeciwniczki dołożyły jeszcze jedno celne trafienie i wygrały 3:1.

Niemniej należy stwierdzić, iż srebrne medale Mistrzostw Polski to ogromny sukces ząbkowskiej drużyny. W składzie zespołu była tylko jedna zawodniczka z rocznika 2002 – wszystkie pozostałe były o rok albo o dwa młodsze.

źródło: zabki.pl

Komentarze