Tymczasowy areszt za napaść na pracownika salonu gier, fot: policja.pl

39 i 33-latka zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Markach. Mężczyźni będąc w jednym z salonów gier dokonali rozboju na pracującym tam obywatelu Ukrainy.

Funkcjonariusze z komisariatu w Markach, na początku września otrzymali zgłoszenie o pobiciu pracownika salonu gier oraz kradzieży pieniędzy należących do właściciela salonu i poszkodowanego pracownika.

Jak ustalili policjanci, ofiarą przestępstwa był 23-letni obywatel Ukrainy. Jak zeznał poszkodowany, kilka minut po 4 do pomieszczenia w którym przebywał i z którego nadzorował salon wszedł jeden z dwóch będących wówczas w pomieszczeniu mężczyzn, po czym uderzył go w twarz i zażądał wydania pieniędzy jakie ten miał. Ponownie jeszcze raz napastnik uderzył mężczyznę w twarz, po czym zabrał ze stołu saszetkę z pieniędzmi firmowymi w kwocie około 2000 złotych oraz portfel z dokumentami, kartami bankomatowymi i pieniędzmi w kwocie około 750 złotych należący do 23-latka. Napastnik oraz drugi mężczyzna udali się do wyjścia, po czym odjechali z miejsca zdarzenia skuterem.

23-letek opisał policjantom wygląd sprawców, dodatkowo zabezpieczony został monitoring z salonu gier. Dzielnicowa z miejscowego komisariatu przeglądając zapis monitoringu szybko ustaliła tożsamość jednej z osób podejrzewaną o ten czyn. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Dzień później w ich ręce wpadł drugi podejrzany – 33-latek.

Zatrzymani trafili do policyjnej celi. Obaj mężczyźni już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dokonania przestępstwa rozboju. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Może im teraz grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze