Tłuszcz - przywłaszczył samochód, kierował nim po alkoholu, a na koniec go spalił, fot. KPP Wołomin

Wszedł na prywatną posesję, tam przy pomocy pozostawionych wewnątrz kluczyków uruchomił silnik i wyjechał przywłaszczonym w ten sposób renault na drogę publiczną. Po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymał pojazd w polu i go podpalił. Powiadomieni o fakcie kradzieży a następnie pożaru samochodu policjanci w Tłuszcza zatrzymali przy płonącym renault nietrzeźwego 24-latka.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Tłuszczu zostali powiadomieni przez mieszkańca gminy o kradzieży jego pojazdu. Poszkodowany widział jak jego renault clio wyjeżdża z posesji na której był zaparkowany, natychmiast też powiadomił o tym policjantów. Gdy ci jechali do pokrzywdzonego otrzymali informację o płonącym na polu rolnym samochodzie. Tam też udali się w pierwszej kolejności. W miejscu gdzie faktycznie palił się samochód funkcjonariusze zastali mężczyznę, który nie reagował na ich polecenia żeby odejść od auta. Mundurowym po chwili udało się nawiązać kontakt z mężczyzną, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu, dodatkowo nie był w stanie wytłumaczyć co robił przy pojeździe.

Tłuszcz – przywłaszczył samochód, kierował nim po alkoholu, a na koniec go spalił, fot. KPP Wołomin

Funkcjonariusze powiadomili o pożarze pojazdu straż pożarną, która ugasiła pojazd. Po sprawdzeniu okazało się, że było to renault clio, skradzione kilka minut wcześniej. 24-latek został zatrzymany jako osoba podejrzewana o kradzież pojazdu i jego podpalenie. Badanie stanu trzeźwości Mariusza R, wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Tłuszcz – przywłaszczył samochód, kierował nim po alkoholu, a na koniec go spalił, fot. KPP Wołomin

Zebrany materiał dowodowy pozwolił po wytrzeźwieniu przedstawić mężczyźnie zarzuty przywłaszczenia wartego blisko 4800 złotych pojazdu, kierowanie nim po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz jego zniszczenia poprzez spalenie. Mariusz R. przyznał się do przedstawionych mu zarzutów i dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, zakazu prowadzenia pojazdów na okres 3 lat, obowiązku naprawienia wyrządzonej szkody w całości i grzywnie w kwocie 5 tys.
złotych.

źródło: KPP Wołomin

Komentarze