Choinka, drzewo, fot: pixabay.com

Urząd Miasta Marki wspólnie z firmą Remondis Electrorecycling oraz Organizacją Odzysku Electro-System, przygotował świąteczną zbiórkę elektroodpadów i baterii.

– Zasady zbiórki są proste. Wystarczy oddać zalegające w domu elektrośmieci oraz zużyte baterie, a w zamian za proekologiczną postawę otrzymamy żywą „choinkę” w donicy – mówi Marcin Skrzecz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.

Żeby zabrać do domu drzewko, trzeba będzie uzyskać odpowiednią liczbę kuponów. Za 3 kupony będzie można otrzymać świerk o wysokości 60-75 cm. Za pięć kuponów – liczący od 100 do 130 cm.

– Mieszkańcy, zamiast wyrzucać choinki na śmietnik, wiosną będą mogli posadzić je w przydomowych ogródkach – dodaje Ewelina Rutkowska z Wydziału Ochrony Środowiska.

Jak uzyskać kupony? Wystarczy przynieść odpowiednią liczbę elektrośmieci na parking przed ratuszem. Za mały sprzęt (suszarka, mikser, telefon) lub 20 zużytych baterii otrzymamy jeden kupon. Za średni (mikrofalówka, telewizor, odkurzacz, komputer) – 2 kupony. Za duże urządzenia (takie jak lodówka czy pralka) – 3 kupony.

Zbiórkę zacznie się o godzinie 10.00 a skończymy o 13.00. Do rozdania będzie 50 szt. świerków o wysokości minimum 60 cm (max 75 cm) oraz 250 sztuk świerków o wysokości minimum 100 cm (max 130 cm).

źródło: marki.pl

Komentarze