Sprzedawał narkotyki i był poszukiwany do odbycia kary aresztu, fot: policja.pl

Dwóch mężczyzn 39 i 21-latka zatrzymali w Ząbkach funkcjonariusze zespołu wywiadowczego wołomińskiej Komendy. Mężczyźni wpadli podczas transakcji, w trakcie której jeden udzielał a drugi kupował środki odurzające.

Policjanci zespołu wywiadowczego wydziału prewencji wołomińskiej Komendy pełniąc służbę na terenie Ząbek zwrócili uwagę na osobowe BMW zaparkowane w pobliżu stacji PKP. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało dodatkowo, że pojazdem tym może poruszać się osoba handlująca narkotykami. Funkcjonariusze postanowili poobserwować zaparkowane BMW. Już po chwili do samochodu podszedł młody mężczyzna, który wyjął z kieszeni banknot, wręczył go siedzącemu w samochodzie mężczyźnie a ten przekazał mu dwa zawiniątka.

W tym samym czasie do działań przystąpili policjanci obserwujący BMW. Mężczyźni byli tym wyraźnie zaskoczeni. 21-latek posiadał w dłoni dwa zawiniątka z białym proszkiem, które jak oświadczył są amfetaminą i nabył je przed chwilą od osoby siedzącej w
BMW. Kontrola 39-letniego Andrzeja W. siedzącego w pojeździe ujawniła przy nim 25 zawiniątek z foli albuminowej z zawartością amfetaminy i 3 zawiniątka z mefedronem. W wyniku sprawdzenia obu mężczyzn w policyjnych bazach okazało się, że 39-latek figurował jako osoba poszukiwana w celu odbycia zastępczej kary aresztu 10 dni za grzywnę w kwocie 800 złotych. Posiadał również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do maja 2019 roku.

21 i 39- latek trafili do policyjnej celi. Policjanci z komisariatu w Ząbkach już przedstawili im zarzuty posiadania środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, starszy z mężczyzn usłyszał dodatkowo zarzut ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co ustawa przewiduje kare nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna uiścił orzeczona karę grzywny w związku z czym nie trafił do zakładu karnego. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował wobec niego policyjny dozór.

Komentarze