Spotkanie z Patrycją Bereznowską w Markach [WIDEO]

Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 1, przy ul. Okólnej 14 w Markach odbyło się spotkanie z utytułowaną biegaczką – Patrycją Bereznowską, która w biegach 24-godzinnych zdobyła już wszystkie najważniejsze tytuły.

Na swoim sportowym koncie posiada mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy, a także wiele medali indywidualnych i drużynowych zdobytych na najważniejszych imprezach biegowych globu. Do niej należą jedne z najlepszych rezultatów na świecie w biegach 24 i 48-godzinnych oraz tegoroczne zwycięstwo i rekord trasy w biegu uznawanym za najtrudniejszy ultramaraton na świecie Badwater 135. Pokonała 217 km w ekstremalnych temperaturach, przekraczających niekiedy 50 stopni Celsjusza w czasie 24:13:24.

– W naszym mieście mamy liczne grono biegaczy, ale również osób interesujących się sportem, dlatego postanowiliśmy jako Stowarzyszenie Projekt Marki zaprosić tak wspaniałą sportsmenkę. To osoba, która dla wielu może być przykładem do naśladowania, dowodem na to, że ciężką pracą można w życiu osiągnąć wszystko – mówił Arkadiusz Werelich, prezes Stowarzyszenia Projekt Marki.

Wydarzenie organizowane było w ramach spotkań z gwiazdami sportu. Na zaproszenie stowarzyszenia w Markach gościli już m.in.: Dariusz Dziekanowski, Michał Żewłakow, Piotr Gacek, czy Paweł Zagumny. Teraz przyszedł czas na Patrycję Bereznowską.