Budowę ulic Głównej w Markach i Dworkowej w Kobyłce zrealizuje ”Czystość” z Wołomina – informuje Starostwo Powiatowe w Wołominie. Firma zrealizuje zamówienie za niemal 3,9 mln zł.

Starostwo pozyskało blisko 3,4 mln złotych dofinansowania na ten cel z programu wsparcia budowy dróg lokalnych prowadzonego przez samorząd Mazowsza [link]. W ramach inwestycji wykonana zostanie przebudowa ulic Dworkowej i Głównej na odcinku prawie 1100 metrów wraz z budową chodnika oraz modernizacją skrzyżowania.

Ciąg drogowy Dworkowa-Główna będzie stanowić bezpośredni dojazd do wiaduktu nad drogą krajową S8 oraz będzie stanowił dojazd do drogi wojewódzkiej 631. Przebudowana droga pozwoli mieszkańcom i przedsiębiorcom z terenu Kobyłki, Marek, Wołomina i Zielonki ominięcie zurbanizowanego rejonu i skrócenie czasu dojazdu pomiędzy tymi miejscowościami i Warszawą.

REKLAMA

Zmodernizowana droga będzie wyposażona w elementy ruchu zwiększające bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i rowerzystów oraz kierowców. Plan zakłada zakończenie inwestycji do 30 listopada 2018 roku.

źródło: Starostwo Powiatowe w Wołominie

 

Komentarze