Rozpoczęły się pracy w mareckiej "Dwójce", fot: marki.pl

W czerwcu na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach rozpoczęły się przygotowania do realizacji jednej z najważniejszych inwestycji oświatowych – rozbudowy tej pękającej w szwach placówki.

W poniedziałek ruszyły pierwsze roboty wyburzeniowe. Kompleksowe prace wykona wybrana w przetargu firma Budimex, która również buduje przy ul. Wspólnej Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne.

„Dwójka” dysponowała 14 salami lekcyjnymi i dwiema małymi do nauki języków. W kończącym się roku szkolnym uczyło się w niej prawie 600 uczniów.

– W kolejnym roku szkolnym dojdzie nam pięć klas, czyli ponad 100 dzieci. Żadna nie odejdzie, bo siódme staną się ósmymi. W następnym roku szkolnym – dojdzie kolejne pięć, a odejdą tylko trzy – opisuje sytuację lokalową „Dwójki” Katarzyna Łempicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. Po rozbudowie szkoła będzie dysponować 27 salami.

– Obecnie powierzchnia zabudowy szkoły wynosi 3,5 tys mkw. Po zakończeniu inwestycji wzrośnie do 7,5 tys. mkw. – oblicza burmistrz Jacek Orych.

W planach znajdują się m.in. wybudowanie nowej części edukacyjnej, wyburzenie starej hali i budowa nowej, budowa nowego bloku żywieniowego. Obecny budynek zostanie kompleksowo wyremontowany. Po zmianach w koncepcji udało się tak zaplanować inwestycję, by pozostały oba boiska. Jedno z nich zostanie przykryte balonem i będzie mogło być wykorzystywane także w okresie zimowym.

źródło: marki.pl

Komentarze