Rozpoczęła się przebudowa ulic Kościuszki i Sosnowej w Markach

Firma IDS Bud, z którą marecki ratusz w maju podpisał umowę na wykonanie ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki w drugiej połowie września uzyskała zatwierdzenie tymczasowej organizacji ruchu.

Jest to dokument warunkujący rozpoczęcie robót na drodze łączącej Aleję Marszałka Piłsudskiego z warszawską Białołęką. Formalnie wykonawca został wprowadzony na budowę i ruszyły pierwsze prace polegające na wycince drzew i usunięciu kolizji teletechnicznych.

Następnie rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej. To kluczowa inwestycja dla odwodnienia tej części Marek, umożliwiająca w przyszłości włączenie kolejnych ulic do podziemnego systemu.

Oprócz budowy kanalizacji deszczowej wykonawca wybuduje rondo u zbiegu Kościuszki, Sosnowej i Okólnej, ułoży nową nawierzchnię na odcinku Sosnowej i Kościuszki, chodnik oraz drogę rowerową. Bardzo długo czekaliśmy na start tej inwestycji. Mam nadzieję, że jej realizacja przebiegnie równie sprawnie jak tegoroczna modernizacja dróg na Zieleńcu – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Współfinansowanie inwestycji (wartej 15,9 mln zł) zapewnił powiat wołomiński.

– Z zadowoleniem przyjąłem fakt, że wykonawca rozpoczyna prace. Wierzę, że etap problemów mamy już za sobą i wykonawca stanie na wysokości zadania – dodaje Arkadiusz Werelich, radny powiatu wołomińskiego.

źródło: marki.pl