Od kilku już tygodni Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadza remont mostu nad rzeką Długą w Alei Piłsudskiego w Markach.

Głowna arteria miasta została na tym odcinku zwężona do jednego pasa ruchu w kierunku Radzymina, przez co w godzinach popołudniowych ruch samochodów w tym miejscu się blokuje. Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na 4 czerwca tego roku ale ze względu na brak postępu prac na moście postanowiliśmy zapytać Główną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Warszawie o aktualny stan remontu.

Obecnie wykonawca pobrał próbki betonu w mostu nad rzeką Długą a następnie przesłał do zbadania przez laboratorium i czeka na wyniki. W zależności od tego jakie wyniki prześle laboratorium, podjęte zostaną dalsze kroki odnośnie remontu lub całkowitej wymiany mostu. Wkrótce rozpocznie się także remont kładki pieszej. W najbliższym czasie, gdy remont dotrze od strony Strugi do centrum Marek, na tym odcinku zostanie całkowicie wstrzymany ruch i będzie na zmianę prowadzony jedną jezdnią w obie strony.

– Podobnie wygląda sytuacja z remontowanym odcinkiem Piłsudskiego w Strudze. Tutaj wpływ na wydłużenie czasu realizacji prac ma gorszy stan obiektów nad rzeką Czarną, w porównaniu do założeń projektowych – informuje Małgorzata Tarnowska, specjalista ds Komunikacji Społecznej Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Remont mostu w Alei Piłsudskiego w Markach, fot: WWL24

Inwestor musi podjąć decyzję czy most będzie remontowany czy budowany od początku. Ponadto część prac w rejonie drogi wojewódzkiej 631 oraz 632 wstrzymano ponieważ wykonawca odkrył bruk bazaltowy i w związku z tym poinformował konserwatora zabytków a ten nakazał wstrzymać prace. W zeszłym tygodniu wykonawca otrzymał zgodę konserwatora na dalszą realizację robót.

Remont mostu w Alei Piłsudskiego w Markach, fot: WWL24

Z uwagi na powyższe termin zakończenia remontu DK8 na przejściu przez Marki zostanie przesunięty. Na kiedy? Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nadal oczekuje na harmonogram wykonywanych prac od Wykonawcy.

WWL24

Komentarze