Relacja z 6 kolejki Futboligi

Po zwycięstwie nad Hashem, Ursynów lideruje 2.lidze, fot: Sportowe WWL

W zielonkowskich ósemkach nie ma już zespołu, który mógłby się pochwalić kompletem zwycięstw. Ostatnim był In-Plus, lecz po remisie z Dar-Marem i on zaznał goryczy utraty punktów.

Zarówno w pierwszej, jak i drugiej lidze Futboligi tabele bardzo się spłaszczyły. Różnice punktowe między zespołami są małe, co oczywiście powoduje, że końcówka rundy jesiennej będzie bardzo interesująca. Nadal bowiem nie wiadomo, kto skończy tę część sezonu na pierwszym miejscu i choćby w elicie Futboligi do tego miejsca kandydują przynajmniej 3-4 zespoły. Po tym jak In-Plus zremisował z Dar-Marem, nowym współ-liderem zmagań został Fil-Pol. Stratę do ścisłej czołówki zanotował za to Offside. Zespół z Wołomina zjawił się w zaledwie sześć osób przeciwko Nauce Jazdy u Sławka i nie miał jakichkolwiek szans na podjęcie wyrównanej rywalizacji. No ale na szczęście dla Offsidu – jedna porażka nie niesie za sobą żadnych, poważnych konsekwencji. Gorzej gdyby szybko zaczęły się przytrafiać następne.

A opisując sytuację w drugiej lidze, tak naprawdę moglibyśmy skopiować tekst z pierwszej. Tutaj też jedno zwycięstwo lub jedna przegrana powoduje albo skok w tabeli, albo wyraźny spadek. Prosty przykład to choćby mecz Tigera z Drzewcami – ci pierwsi przegrali 3:4 i z trzeciej pozycji spadli na szóstą. Ci drudzy zanotowali z kolei awans z piątej lokaty na drugą. Fotel lidera okupuje natomiast Ursynów, który wygrał z FC Hash 4:2 i ma niewielką przewagę nad goniącym go peletonem. A rozpędu nabrały choćby zielonkowskie Sokoły. Podopieczni Rafała Kusiaka właśnie odnieśli drugi triumf pod rząd (tym razem z ŻoliBoli) i wreszcie opuścili dolne rejony drugoligowej hierarchii. Ciekawe tylko na jak długo.

A wszystkich zainteresowanych bardziej szczegółowymi opisami szóstej serii gier, jak zwykle odsyłamy na www.futboliga.pl