Piłka nożna, fot. fotolia

W ubiegłą niedzielę odbyła się 5 kolejka rozgrywek amatorskiej ligi szóstek piłkarskich Liga Bobra.

RDK Szewnica – RKS Równe
Niedzielną serię spotkań 1 ligi rozpoczęliśmy od zmagań drużyn RDK Szewnica oraz RKS Równe. Zawodnicy od pierwszych minut gry narzucili dobre tempo spotkania, grali ofensywny futbol. Zespół z Szewnicy wyszedł na prowadzenie już w 3 minucie, niedługo później dołożyli następną bramkę. Dobrze jednak odpowiedziało RKS Równe, strzelając dwie bramki przed końcem pierwszej połowy. W drugiej części spotkania zdecydowanie przeważała drużyna RKS Równe, świetnie tego dnia spisywał się napastnik Jakub Bereda, który strzelił aż pięć bramek, co pozwoliło wygrać RKS Równe z drużyną z Szewnicy 7:4.

Fc Klonowe Liście – Fc Spectare
Drugim niedzielnym spotkaniem Ekstraklasy Ligi Bobra był pojedynek drużyn Fc Klonowe Liście oraz Fc Spectare. Drużyny te grały przeciwko sobie drugi raz w tym tygodniu, gdyż we wtorek rozgrywały zaległe spotkanie. Od początku przeważała drużyna aktualnych mistrzów ligi, czyli Fc Klonowe Liście. Ich zawodnicy tworzyli wiele ciekawych akcji, grali dobry, ofensywny futbol, jednak w pierwszej połowie Fc Spectare umiejętnie broniło się, ich defensywa była dobrze zorganizowana. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 2-0 na korzyść Fc Klonowe Liście. W drugiej połowie zawodnicy Klonowych Liści narzucili jeszcze szybsze tempo gry co skutkowało strzelaniem kolejnych goli. Druga odsłona spotkania przebiegała pod ich dyktando, a defensywa Fc Spectare nie utrzymała wysokiego poziomu jaki prezentowali ich zawodnicy w pierwszej odsłonie spotkania. Mecz zakończył się rezultatem 8-1 na korzyść Fc Klonowe Liście.

BadBoys Ostrówek – Show Team
Godzina 9:00, a my po majowej przerwie rozpoczynamy rozgrywki na orliku w Ostrówku! Mecz otwarcia 5. kolejki to spotkanie pomiędzy gospodarzem naszego boiska, drużyną BadBoys Ostrówek, a ekipą Show Team. Niestety, chyba ta przerwa zaszkodziła drużynie Show, ponieważ mecz skończył się niestety sromotną porażką 8:0. Zawodziły filary drużyny swoją nieskutecznością, straty w środku pola. Dziś na ekipę BadBoys nie było mocnych! Taką grę chcemy oglądać. Piękne rozegranie piłki w środku pola i szanowanie jej udowodniły, że Panowie z Ostrówka jeszcze powalczą w tej edycji ligi o pudło! Do TOP 6 tym razem trafia Michał Szczapa, który notuje w dzisiejszym meczu dwa trafienia dla swojej drużyny, ale również wiele akcji, które kończyły się bramką przechodziły właśnie przez Michała. Brawo!

Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia oficjalnej strony www.ligabobra.pl oraz profilu na Facebooku Ligi Bobra, gdzie pojawią się najświeższe informacje ligowe.’