Mariusz Kwiatkowski (Incognito) i Adam Baran (Al-Mar), fot: Linda Gajewska

Coraz bliżej półmetka rozgrywek rundy jesiennej Futboligi. W niedzielę została rozegrana kolejna seria gier, w której niektóre mecze skończyły się niemal hokejowymi rozstrzygnięciami.

Rzadko bowiem zdarza się, by w meczach ligi ósemek padło więcej niż 5-6 goli, tymczasem Retro Squad potrafiło pokonać Spartę Wołomin aż 8:0, z kolei Sokoły Zielonka rozgromiły AutoSzyby w stosunku 9:1. Można być pewnym, że przegrani z obydwu tych spotkań zapamiętają dzień 7 października na długo.

Niskimi zwycięstwami zakończyły się za to potyczki głównych kandydatów do mistrzostwa pierwszej ligi. Offside dopiero w 46 minucie zdobył decydujące trafienie w konfrontacji z KroosDe Team (1:0), natomiast Dar-Mar miał ciężką przeprawę z FC Tiger United, ale ostatecznie zdołał przechylić szalę na swoją stronę (3:2). Od czołówki elity Futboligi odłączył się za to Fil-Pol. Obrońcy tytułu prezentują się na razie bardzo przeciętnie i w weekend nie dali rady Marcovie, która do tego momentu nie miała na swoim koncie ani jednego punktu. Czy to już kryzys urzędujących mistrzów, czy może jedynie chwilowa zadyszka?

A piąta kolejka już za kilka dni. Jednym z jej hitów będzie starcie z drugiej ligi, w którym lider czyli Retro Squad podejmie Sokoły. A właśnie kapitan drugiej z tych drużyn był ostatnim bohaterem odcinka ligowego magazynu. Rafał Kusiak to legenda zielonkowskich boisk, który w Futbolidze nie opuścił jeszcze ANI JEDNEGO spotkania. Chętnych do obejrzenia materiału z tym zawodnikiem zapraszamy poniżej.

Komentarze