Jakub Godlewski i Kamil Melcher, fot: Linda Gajewska

Przynajmniej przez najbliższy rok zielonkowskim ósemkom będzie czcigodnie panował Fil-Pol, który po wygraniu z Hashem 5:1 ma trzy punkty przewagi nad Dar-Marem, a ponieważ dysponuje lepszym bilansem bezpośrednich spotkań, to może już świętować mistrzostwo.

Na taki scenariusz zapowiadało się od dawna, chociaż gdy przed tygodniem Fil-Pol uległ Kati-Kominkom, wydawało się, że wszystko jest jeszcze możliwe.

Emocje skończyły się jednak, gdy Dar-Mar tylko zremisował z Al-Marem, co jednych i drugich pozbawiło marzeń o złocie. Tym samym w ostatniej kolejce przyjdzie im walczyć o srebrne i brązowe medale trzeciej edycji.

W drugiej lidze również wiemy już, kto skończy zmagania na najwyższym stopniu podium. Będzie to WLSP, które w weekend pokonało Bartycką 5:4.

Przegrani spadli w tym momencie na trzecie miejsce, dając się wyprzedzić Incognito, ale ponieważ różnica punktów jest niewielka, to w ostatniej kolejce jeszcze nic nie jest przesądzone. Swoje trzy grosze w kwestii promocji wtrąci też Marcova – Fioletowi nie dali żadnych szans Promilowi Wola i może to oni metodą “z tylnego siedzenia” wskoczą za plecy WLSP?

Wspomniana ostatnia kolejka odbędzie się 10 czerwca. Jej pary oraz godziny poszczególnych meczów można znaleźć na www.futboliga.pl

 

Komentarze