Mecz Auto-Rak-WLSP, od lewej: Michał Pietras, Wiktor Gajewski, Grzegorz Trzonkowski, fot: Linda Gajewska

Stało się! Gdy już wszyscy myśleli, że Fil-Pol pewnym krokiem zmierza po tytuł trzeciej edycji Futboligi, zespół ten zaliczył poważną wpadkę.

Mimo że po 10 minutach prowadził 2:0 z Kati-Kominkami, to nie potrafił utrzymać swojej dyspozycji na przestrzeni całego pojedynku i w końcowym rozrachunku przegrał 2:4! To doskonała wiadomość dla rozgrywek, bo dzięki temu trzy drużyny wciąż mają szansę na mistrzostwo i emocje będą aż do ostatniej minuty, ostatniej kolejki.

A pewny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej ma już WLSP. Zespół z Wołomina rozgromił 13:0 Auto-Rak i w świetnym stylu powrócił na zwycięską ścieżkę. Problem stworzyła sobie za to Bartycka. Radek Sitak i spółka przegrali ważne spotkanie z Incognito, co skomplikowało jej sytuację na dwa mecze przed zakończeniem sezonu. A tego, że rozgrywki powoli chylą się do finału, żałuje prawdopodobnie Retro. Podopieczni Kamila Wójcickiego właśnie pobili swój strzelecki rekord, zdobywając przeciwko Sokołom aż siedem goli. Hat-trickiem popisał się Damian Nowaczuk, wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

A w niedzielę przedostatnia kolejka. Hitem będzie konfrontacja Dar-Maru z Al-Marem, bo dzięki niej dowiemy się, która z tych ekip straci szansę na złote medale. Chociaż w przypadku remisu może się okazać, że jedni i drudzy zostaną tej okazji pozbawieni, dlatego tutaj nikt kalkulować nie będzie.

Komentarze