Offside rozgromił Marcovę i nadal prowadzi w pierwszej lidze, fot: futboliga.pl

Nie będzie chyba przekłamaniem, że w ostatnich tygodniach cała uwaga w zielonkowskich ósemkach była skierowana na rywalizację Offside i In-Plusu.

Te zespoły walczą o mistrzostwo, jakkolwiek w każdej chwili mogło się zdarzyć tak, że jedno potknięcie mogło wyeliminować jedną z tych drużyn z rywalizacji o złoto. I wydawało się, że taki scenariusz jest możliwy właśnie w 16 kolejce, albowiem In-Plus grał z Al-Marem i gdyby przegrał, to Offside mógłby otwierać szampany. Ale drużyna z Marek wytrzymała ciśnienie i pokonując 4:0 rywali Wołomina, podtrzymała nadzieję na zdobycie tytułu.

Dla rozgrywek była to oczywiście znakomita informacja, bo wszyscy liczą, że losy mistrzostwa rozstrzygną się właśnie w ostatniej serii, gdy dojdzie do bezpośredniego starcia dwójki gigantów. Ale by tak się stało, musimy jeszcze poczekać na wyniki przedostatniej kolejki.

Natomiast w drugiej lidze mocno skomplikowała się sprawa awansu Amatorów. Niestety – ten zespół odpuścił w niedzielę rywalizację z Retro, za co został ukarany odjęciem jednego punktu, przez co dał się dogonić drużynom będącym za jego plecami. Sparta Wołomin ma już tyle samo punktów co Amatorzy, bardzo blisko są również FC Drzewce oraz Al-Maj Car. Dzięki temu i tutaj czekają nas ogromne emocje, bo z tego kwartetu awansować może tylko jedna ekipa. Pozostałe będą zmuszone, by za rok znów rywalizować zaledwie w drugiej lidze…

A wszystkich tych, których są ciekawi większej liczby detali dotyczących meczów 16.kolejki, zapraszamy na stronę futboliga.pl. Oprócz ciekawych artykułów, można tam również znaleźć magazyn video z ostatniej serii, gdzie wystąpili reprezentanci Woli Rasztowskiej – Tomek Kryszkiewicz i Łukasz Polak.

Komentarze