Relacja z 14 kolejki Futboligi

319

W Futbolidze nie ma miejsca na nudę. Za nami czternasta kolejka spotkań i po raz kolejny niektóre ze spotkań wymykały się spod wyświechtanych schematów.

Nie brakowało kontrowersji, niespodzianek, przełożonych spotkań, a wszystkiemu towarzyszyła atmosfera napięcia. W końcu do zakończenia rozgrywek zostało już bardzo niewiele i każdy punkt jest na wagę złota.

W pierwszej lidze, z czołowej trójki zwycięstwo odniósł jedynie Dar-Mar. Trzecia ekipa futboligowej elity pokonała drugi In-Plus i dzięki temu wróciła do gry o najwyższe cele. Punkty stracił z kolei liderujący Offside, który zremisował 3:3 z Al-Mare. Niewykluczone, że gdyby wygrał, to prawdopodobnie już nikt nie miałby prawa go dogonić. W pozostałych spotkaniach pierwszej ligi Nauka Jazdy u Sławka – po bardzo dobrym meczu
– zremisowała 3:3 z Fil-Polem, z kolei Tiger United podzielił się punktami z Incognito (1:1).

W drugiej lidze – po kilku niemrawych spotkaniach – wreszcie przebudzili się Amatorzy. Podopieczni Patryka Jędrysiaka w końcu zebrali dobry skład, dzięki czemu uporali się z Al-Maj Car Marki. Trzy punkty zainkasowało także liderujące Retro – ten zespół co prawda przegrywał z Neptunem 0:1, ale potem zdobył dziewięć goli pod rząd! Swoje szanse na awans mocno zredukowały z kolei FC Drzewce. Zielonkowska młodzież przegrała 1:2 ze Spartą Wołomin i utrzymanie się za podium wcale nie będzie rzeczą łatwą. Szans na medale nie mają już Ursynów oraz Na Fantazji, lecz w niedzielę obydwie te ekipy wygrały swoje spotkania i przybliżyły do środka ligowej stawki.

Więcej szczegółów jak zwykle można znaleźć na www.futboliga.pl A wszystkim fanom piłki nożnej polecamy kolejny odcinek piłkarskiego quizu jaki nagrali organizatorzy. Jego bohaterami byli bracia Sebastian i Kamil Ryńscy. Ile zdobyli punktów? Czy wiedzieli kto nie wziął Jerzego Dudka na Mundial lub kto zagwizdał przeciwko Polsce na Euro 2008 kontrowersyjny rzut karny w spotkaniu z Austrią? Wszystkiego można się dowiedzieć z materiału video.

Komentarze