Policja, fot: fotolia.com

Nieporozumienie pomiędzy trzema mężczyznami zakończyło się dla jednego z nich poważnymi obrażeniami ciała, dla dwóch pozostałych zarzutami usiłowania zabójstwa i uszkodzenia ciała.

Zgłoszenie jakie otrzymali funkcjonariusze z Zielonki kilka dni temu miało bardzo poważny charakter i wynikało z niego, że osoba została zraniona nożem a jej stan jest poważny. Niezwłocznie pod wskazany adres w okolicę jednego ze sklepów udała się policyjna załoga. Tam zastali świadka zdarzenia właścicielkę placówki handlowej, która poinformowała ich, że poszkodowany mężczyzna już został zabrany do szpitala, po czym wskazała im zapis monitoringu z przebiegu zdarzenia.

Jak wynikało z relacji kobiety oraz zapisu monitoringu prawdopodobnie pomiędzy trzema mężczyznami mogło dojść do nieporozumienia w wyniku którego 32–latek został zraniony nożem w opilcę szyi, twarzy i nóg. Przesłuchany w szpitalu na tę okoliczność poszkodowany, potwierdził ten fakt i wskazał dwie osoby podejrzewane o ten czyn.

Funkcjonariusze zatrzymali najpierw 36-letniego Sebastiana P. który został przesłuchany i usłyszał zarzuty naruszenia czynności narządów ciała lub rozstroju zdrowia trwających powyżej 7 dni, za który może grozić kara od 2 do 5 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem prokuratora z Wołomina został objęty policyjnym dozorem.

Kolejny zatrzymany 36-letni Michał Z. usłyszał zarzut usiłowania dokonania zabójstwa 32–latka za co może mu grozić kara od 8 do 25 lat albo nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Postanowieniem sądu rejonowego w Wołominie został aresztowany na okres 3 miesięcy.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Komentarze