Publikacja wizerunku podejrzanego pomogła w zatrzymaniu

1951

25-latka zatrzymali kryminalni wołomińskiej Komendy. Mężczyzna podejrzewany jest o usiłowanie dokonania rozboju na ekspedientce placówki handlowej w Nowych Lipinach w powiecie wołomińskim.

Kilka dni temu na stronach internetowych policji i lokalnych portali był publikowany wizerunek osoby podejrzewanej o usiłowanie dokonania rozboju na ekspedientce sklepu. Jak wynikało z opisu zdarzenia, sprawca 3 sierpnia br. wszedł do placówki handlowej w Nowych Lipinach, po czym trzymanym w ręce przedmiotem przypominającym broń zastraszył kobietę i zażądał wydania pieniędzy. Ta nie wystraszyła się napastnika i kategorycznie odmówiła wydania pieniędzy. Mężczyzna chwilę później opuścił sklep i odjechał rowerem w kierunku centrum Wołomina.

Kryminalni wołomińskiej Komendy niezwłocznie zajęli się sprawą, czynności jakie przeprowadzili nie dały jednak w początkowej fazie postępowania zamierzonego rezultatu, dlatego zdecydowali się na publikacje wizerunku podejrzewanego o ten czyn. Już kilka godzin po publikacji do funkcjonariuszy zaczęły spływać informacje na temat ewentualnego sprawcy. Sprawdzenie danych osobowych oraz porównanie wizerunku podejrzewanego, zarejestrowanego przez monitoring sklepowy ze zdjęciami jakie posiadali policjanci pozwoliły na wytypowanie sprawcy tego czynu.

Napadł z bronią na sklep w Nowych Lipinach, fot: KPP Wołomin

19 września funkcjonariusze zatrzymali 25-latka w podwarszawskich Ząbkach. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Policjanci odnaleźli również przedmiot, którym miał posłużyć się Adam C. podczas przestępstwa, okazała się nim być atrapa broni na tzw. kulki plastikowe.

Mężczyzna już usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju, zebrane materiały trafiły do prokuratury i sądu w Wołominie, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Teraz może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Komentarze