Komunikacja miejska, fot: ZTM Warszawa

Dziś (17 grudnia) przywrócono podstawowe trasy linii 345 i N66 w Ząbkach.

W związku z zakończeniem przebudowy ul. Powstańców w Ząbkach, od dnia 17 grudnia (poniedziałek) od początku kursowania linii dziennych (linia nocna od nocy 17/18 grudnia) przywraca się stałe trasy linii 345 i N66.

Wznawia się funkcjonowanie przystanków:
– POWSTAŃCÓW 03 i 04;
– DZIKA 01 i 02;
– MACZKA 03 i 04.

Likwiduje się przystanki zastępcze:
– SZWOLEŻERÓW 53;
– POWSTAŃCÓW 53 i 54;
– KWIATOWA 51;
– POWSTAŃCÓW-LAS 53.

Uruchamia się nowy przystanek MACZKA 01 zlokalizowany w zatoce przy ul. Powstańców za skrzyżowaniem z ul. Maczka w kierunku ul. Piłsudskiego obowiązujący jako stały dla linii 345.

W związku z decyzją władz Warszawy, wprowadzenie zmiany w postaci skierowania linii 345 do Dworca Wileńskiego zostało po raz kolejny przesunięte, tym razem na styczeń 2019 roku. Zmiana ma być częścią pakietu większych zmian związanych z budową kolejnego odcinka II linii metra na Targówku.

Rozkład linii 345
Rozkład linii N66

Przywrócenie kursowania linii ząbkowskich ulicą Powstańców nastąpi na początku tygodnia trwa obecnie uzgadnianie rozkładów jazdy.

Od dziś linia „Ząbki-2” przestała zatrzymywać się na przystanku Powstańców Las 51 na drodze wojewódzkiej – likwidacja przystanku tymczasowego. Likwidacji uległy również przystanki tymczasowe Kwiatowa 51 na ul. Szwoleżerów (dla linii Ząbki-1 i 3) oraz przystanek Powstańców 53 na ul. Piłsudskiego dla linii (Ząbki-3).

W związku z przywracaniem komunikacji na ul. Powstańców ponownie apelujemy o nie parkowanie w zatokach autobusowych. Kierowcy parkujący w zatokach nie tylko narażają się na mandat, ale utrudniają życie pasażerom i stwarzają zagrożenie.

źródło: zabki.pl

Komentarze