Pożegnanie Lata w Ząbkach

Burmistrz Miasta Ząbki serdecznie zaprasza na wspólne pożegnanie lata, które odbędzie się w sobotę 7 września o godz. 12:00 na stadionie miejskim “Dozbud Arena” w Ząbkach.

Przez cały czas trwania imprezy, będzie odbywała się zbiórka pieniędzy dla 8 – letniego Maksia Bednarczyka, który od stycznia 2019 cierpi na Neuroblastoma nadnercza lewego IV stopnia z przerzutami do szpiku, węzłów chłonnych i kości. Szanse przeżycia statystycznie nie przekraczaj 15% Nie miał wcześniej żadnych objawów, nie męczył się, nie chorował. Biegał, grał w piłkę, miał regularnie badanie krwi, EKG. U Maksymiliana w styczniu tego roku rozpoznano przerzuty neuroblastoma. Jego organizm odpowiedział dobrze na refundowaną chemioterapię. Immunoterapia zwiększa szansę przeżycia o kolejne 20%, może uratować życie Maksia. Nie jest refundowana przez NFZ i kosztuje ponad milion złotych.

Dodatkowo dla wszystkich uczestników imprezy dostępne będą stoiska z licznymi atrakcjami dla całych rodzin, dmuchańce, wesołe miasteczko, punkty gastronomii. Na tak szczególne wydarzenie młodzież z ząbkowskich świetlic środowiskowych oraz Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnej przygotuje własnoręcznie wykonane prace do licytacji na rzecz Maksymiliana.

Przedmioty do licytacji:
Koszulka z podpisami piłkarzy legii z ubiegłego sezonu,
Koszulka z podpisami zawodników siatkówki,
Książka Zenka Martyniuka z dedykacją,
Książka Marcina Millera z dedykacją,
Koszulka z podpisami zawodników oraz trenerów z klubu legia fight,
Rękawice z podpisami zawodników z klubu legia fight,
Koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego,
Piłka z podpisem Roberta Lewandowskiego,
Książka z podpisem syna Kazimierza Górskiego,
Dzień z Burmistrz Miasta Ząbki,
Prace wykonane przez wychowanków “Schowka” – Świetlicy Środowiskowej Nr 2 metodą fuszingu- sztuka topienia szkła i witrażu.

Harmonogram:
12:00 – Bieg o koronę Bolesława Chrobrego
14:00 – Spektakl Historyczny “Bolesław Chrobry”
16:30 -22:30 – Występy gwiazd muzyki Disco Polo

Komentarze