Powiatowa „Fabryczka” w klimacie 20-lecia międzywojennego

432

W niedzielne popołudnie 27 października, w zaczarowany świat dwudziestolecia międzywojennego przeniósł widzów koncert zorganizowany w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie. 

W trakcie koncertu piosenek 20-lecia międzywojennego do „Fabryczki” licznie przybyła publiczność przeniosła się w zaczarowany świat lat 20. i 30. wspólnie śpiewając piosenkę:,, Powróćmy jak za dawnych lat”, gdzie na parkietach królowało ,, Tango Milonga”, a kobieta – ONA czekała na ,, Odrobinę szczęścia w miłości”, choć ON przyznawał, że ,, Już taki ze mnie zimny drań”. ONA wybaczała, bo przecież ,,Miłość Ci wszystko wybaczy”.

Kameralne miejsca przy stolikach, wyśmienite ciasto oraz gorące napoje czekały na przybyłych gości, w powietrzu unosił się zapach świec i klimat lat 20. We wspaniałe lata 20. i 30. wprowadziła publiczność Aurelia Sobczak a w muzyczną podróż zabrali: Barbara Droździska oraz Marek Ravski.

Czasy dwudziestolecia międzywojennego to niewątpliwie istna skarbnica, jeśli chodzi o polską muzykę. Piosenki miłosne powstałe w tym czasie, chociaż może ckliwe i naiwne do dziś cieszą się wielką sympatią, są śpiewane, przypominane i wciąż pamiętane.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore, który odbędzie się 10 listopada o godz. 16.00. Bilety do nabycia w Powiatowym Centrum.

Komentarze