Tramwaj, komunikacja miejska Warszawa, fot: fotolia.com

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wołomińskiego, Radni poparli petycję mieszkańców w sprawie budowy linii tramwajowej do Ząbek.

Radni jednogłośnie poparli petycję mieszkańców w sprawie trasy tramwajowej z Dworca Wschodniego przez Zacisze, Wilno, Targówek, do Ząbek. Wcześniej petycję pozytywnie zaopiniowała Komisja Rozwoju Gospodarczego. Teraz uchwała Rady Powiatu zostanie przekazana do Rady m.st. Warszawy oraz Rady Miasta Ząbki.

W uzasadnieniu uchwały popierającej petycję podkreślono, że Miasto Ząbki jest jedną z najszybciej rozwijających się miejscowości powiatu wołomińskiego a także innych podwarszawskich miejscowości. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy stanowi zaplecze kapitału ludzkiego dla m. st. Warszawy, który spowodował wzrost inwestycji mieszkaniowych oraz gwałtowny napływ mieszkańców.

Istniejąca infrastruktura komunikacyjna nie jest adekwatna do rzeczywistego zapotrzebowania mieszkańców Miasta Ząbki. Powstanie linii tramwajowej zmniejszy liczbę samochodów wjeżdżających w granice Warszawy, przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu, a także ograniczenia stale zwiększającego się ruchu pojazdów na drogach lokalnych.

Tramwaj, komunikacja miejska Warszawa, fot: fotolia.com

Propozycja złożona w petycji dotycząca wybudowania trasy tramwajowej od Dworca Warszawa Wschodnia w kierunku Ząbek jest postulowana nie tylko przez mieszkańców, ale także przez władze samorządowe Miasta Ząbki i Powiatu Wołomińskiego.

źródło: powiat-wolominski.pl

Komentarze