Poszukiwany Marek Matiasko, fot: policja.pl

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, poszukują obywatela Słowacji 31–letniego Marka Matiasko.

Marek Matiasko lat 31 obywatel Słowacji
Ostatnie miejsce zamieszkania Wołomin

Osoba poszukiwana na podstawie listu gończego z dn. 31.05.2019r. wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Suwałkach, 2 nakazów doprowadzenia oraz 18 zarządzeń o poszukiwaniu w celu ustalenia miejsca pobytu. Kwalifikacja prawna czynów to art. 286 § 1 kk. Poszukiwany prowadził sklepy internetowe, za pośrednictwem których dokonywał przestępstw.

Dla funkcjonariuszy ważny jest każdy sygnał, dotyczący obecnego miejsca pobytu i miejsca ukrywania się ściganego mężczyzny.

Funkcjonariusze dyżurują całodobowo pod numerami telefonów: 22 776 20 21 – dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Można też dzwonić na numery alarmowe Policji – 112 lub bezpośrednio do Wydziału Kryminalnego KPP Wołomin 22 60 47 283, można także pisać na adres: komendant.wolomin@ksp.policja.gov.pl

Policjanci ostrzegają, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239§1 kodeksu karnego).

Udziela się zapewnienia o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej (art. 280§2 kodeksu postępowania karnego).

Komentarze