Policjanci znaleźli przy 23-letniem Kamilu R. mefedron, w domu ujawnili dodatkowo ponad 52 gramy. Ustalili również że jet on umówiony na kolejny zakup narkotyków.

Funkcjonariusze z komisariatu w Markach kilka dni temu uzyskali informację o młodym mężczyźnie, który miał posiadać przy sobie środki odurzające i miał przebywać w rejonie przystanku autobusowego w miejscowości Zwierzyniec. Policjanci udali się we wskazane miejsce. Tam zauważyli odpowiadającą wyglądem i rysopisem osobę będącą w ich zainteresowaniu. Policjanci wylegitymowali 23-latka. Ten był wyraźnie zaskoczony policyjną kontrolą, dodatkowo jego zachowanie wyraźnie wskazywało, że ma coś do ukrycia. Kamil R. został przewieziony do komisariatu w Markach, gdzie podczas przeszukania w kieszeni bluzy i jednym bucie policjanci ujawnili trzy torebki foliowe z zawartością białego proszku – mefedronu.

Zatrzymanie mężczyzny z narkotykami było wyraźnym sygnałem dla funkcjonariuszy, że może on posiadać większą ilość narkotyków. Policjanci udali się pod adres, który sam wskazał im 23-latek, informując dodatkowo, że posiada tam jeszcze inne środki odurzające. Kamil R. wydał policjantom 50 gramów mefedronu, które zostały przez nich zabezpieczone.

REKLAMA

Funkcjonariusze realizując przedmiotową sprawę ustalili, że na terenie Marek, tego samego dnia miało dojść do transakcji przekazania Kamilowi R. kolejnych środków odurzających. Posiadając taką wiedzę udali się w miejsce, gdzie miała odbyć się transakcja. W umówionym miejscu pojawiło się osobowe audi z dwoma mężczyznami w środku. Policjanci szybko przystąpili do ich zatrzymania. W samochodzie w bocznej kieszeni drzwi po stronie pasażera funkcjonariusze ujawnili zawiniątko z białym proszkiem.

39-letni kierowca i 37-letni pasażer zostali zatrzymani i trafili do jednostki Policji. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-letniemu Robertowi J. zarzutów dwukrotnego udzielenia Kamilowi R., w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani w krótkim odstępie czasu środków odurzających w ilości 180 gramów mefedronu.

Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 23-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co może mu grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 39-latek po przesłuchaniu został zwolniony.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Komentarze