Panele fotowoltaiczne, fot: fotolia.com

W czwartek 24 maja podpisano w Tłuszczu umowę na realizację partnerskiego projektu pt. „OZE w Zielonce i w Tłuszczu”, w ramach którego gospodarstwa domowych w Zielonce i Tłuszczu wzbogacą się 1172 instalacje odnawialnych źródeł energii.

Umowę realizować będzie firma Sanito Sp z o.o. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 15,6 mln zł.

Projekt będący efektem partnerskiej współpracy międzygminnej, zainicjowanej przez Burmistrza Miasta Zielonka, znalazł się w zaszczytnym gronie pięciu projektów z terenu województwa mazowieckiego, które otrzymały dofinansowanie.

Celem projektu jest poprawa stanu środowiska naturalnego na terenie Miasta Zielonka oraz Gminy Tłuszcz, natomiast celem szczegółowym – zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

W ramach inwestycji zostaną zainstalowane systemy Odnawialnych Źródeł Energii oparte na energii słonecznej i biomasie dla użytkowników prywatnych na terenie Gminy Tłuszcz i Miasta Zielonka: 396 instalacji kolektorów słonecznych, 379 instalacji fotowoltaicznych, 120 instalacji pomp ciepła oraz 102 kotłów grzewczych opalanych biomasą. Łączna liczba instalacji OZE, które zostaną zrealizowane w ramach projektu wyniesie 1172.

Podpisano umowę na realizację projektu OZE w Zielonce i Tłuszczu, fot: tluszcz.pl

W pierwszych dniach czerwca planowane jest spotkanie z mieszkańcami dot. realizacji projektu, z udziałem przedstawicieli firmy Sanito Sp. z o. o.. O terminie i miejscu spotkania będziemy informować w najbliższym czasie.

Wszystkich z Państwa, którzy są zainteresowani projektem, zachęcamy do zapisywania się na listę rezerwową uczestnictwa w projekcie: Wydział ds. Funduszy Zewnętrznych (ul. Lipowa 5, 05-220 Zielonka), pokój 303 (III piętro), tel. 22 761 39 44.

źródło: zielonka.pl

Komentarze