Radiowóz policji, fot: fotolia.com

29-letni mężczyzna w dniach 13-16 lipca grożąc przedmiotem przypominającym broń oraz dusząc przewodem elektrycznym kierowców świadczących usługi transportowe osób, dopuścił się na nich trzech przestępstw rozbójniczych i kradzieży mienia.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radzyminie otrzymali dwa zgłoszenia od kierowców korporacji świadczących usługi transportowe osób o dokonanych na nich rozbojach i kradzieży mienia. Jak wynikało z relacji poszkodowanego, mężczyzna w wieku około 25-30-lat zamawiający kurs, w trakcie podróży kazał zjechać na pobocze drogi, w rejonie miejsca niezamieszkałego, po czym groził przedmiotem przypominającym broń a następnie działając w sposób zagrażający życiu, dusił przewodem elektrycznym lub sznurem, po czym zabrał w celu przywłaszczenia należące do niego pieniądze i telefon komórkowy.

Dzień później fakt podobnego przestępstwa zgłosił inny kierowca. On również utracił w wyniku działania sprawcy telefon komórkowy i pieniądze. Dwa ni po tym zdarzeniu zgłosił się kolejny poszkodowany, też kierowca firmy transportowej, w jego przypadku sprawca dopuścił się jedynie kradzieży portfela z zawartością paszportu, pieniędzy oraz kart bankomatowych. Łącznie poszkodowani utracili blisko 5300 złotych, trzy telefony komórkowe, karty bankomatowe i paszport.

Sprawą zajęli się nie tylko funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie lecz również kryminalni wołomińskiej komendy, którzy postawili sobie za cel zatrzymanie osoby podejrzewanej o popełnianie tych przestępstw. Zebrane informacje oraz praca operacyjna policjantów, w pierwszej kolejności pozwoliły na zebranie istotnych informacji o sprawcy tych czynów w tym rysopisu i cech charakterystycznych. Analiza zgromadzonych materiałów oraz ustalenia funkcjonariuszy wskazywały dodatkowo, że osoba podejrzewana o rozboje może być mieszkańcem jednej z miejscowości w gminie Radzymin. Kilka dni temu kryminalni wołomińskiej Komendy udali się pod wytypowany adres, gdzie zatrzymali 29-latka.

Przeszukanie mieszkania zatrzymanego, to ujawnione trzy karty bankomatowe skradzione jednemu z poszkodowanych mężczyzn. 29-latek już usłyszał zarzut dokonania trzech przestępstw rozbójniczych oraz jednej kradzieży. Decyzją sądu rejonowego w Wołominie mężczyzna trafił do aresztu na okres najbliższych 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze