Policja, fot: fotolia.com

Zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu usłyszała 47-letnia mieszkanka Ząbek. Kobieta podczas kłótni ze swoim mężem wzięła do ręki nóż kuchenny, którym raniła mężczyznę w okolicy szyi.

Sytuacja małżeństwa z Ząbek już od dłuższego czasu nie była poprawna. Mąż postanowieniem sądu w Wołominie najpierw został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy za znęcanie się nad żoną, ten środek zapobiegawczy został mu jednak zamieniony po 2 miesięcznym pobycie a areszcie śledczym na policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Jednak za jej zgodą mężczyzna przychodził do ich wspólnego domu i pomagał jej w kwestiach finansowych oraz utrzymaniu nieruchomości.

Podczas kolejnego spotkania, w trakcie którego małżonkowie spożywali alkohol, doszło pomiędzy nimi do kłótni. Kobieta w pewnym momencie wzięła do ręki kuchenny nóż, którym zraniła małżonka w okolicę szyi. Poszkodowanemu została udzielona pomoc i trafił do szpitala. Powiadomieni o tym fakcie funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach zatrzymali 47-latkę i umieścili ją w policyjnej celi.

Kobieta już została przesłuchania i usłyszała zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu swojego męża. Policjanci przekazali zebrany materiał dowodowy do prokuratury w Wołominie. Prokurator wydał teraz wobec kobiety postanowienie o objęciu jej policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do poszkodowanego. Może jej grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze