Pijany ojciec usiłował zabić 3-miesięczne dziecko, fot: policja.pl

26-latka zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Markach. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości, w miejscu zamieszkania znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim 3-miesięcznym synem wielokrotnie uderzając go w głowę, co mogło skutkować śmiercią dziecka.

Funkcjonariusze z komisariatu w Markach otrzymali zgłoszenie o niemowlęciu, które z poważnymi obrażeniami głowy i twarzy trafiło do szpitala. Jak wynikało z wstępnej diagnozy lekarskiej powstałe obrażenia ciała 3-miesięcznego chłopca mogły skutkować jego śmiercią.

Niemal natychmiast do miejsca zamieszkania rodziców chłopczyka udali się policjanci z Marek. Tam zastali ojca dziecka. Ten był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Zebrane w sprawie materiały trafiły do prokuratury oraz sądu rodzinnego w Wołominie. Na tym etapie postępowania ojciec i matka chłopca zostali przesłuchani. Został też powołany biegły w celu określenia obrażeń ciała jakie doznało dziecko. Dziecko po hospitalizacji zostało wypisane ze szpitala i decyzją sądu rodzinnego trafiło do rodziny zastępczej, tym samym zostało odebrane biologicznym rodzicom.

Opinia biegłego sądowego oraz ustalenia jakie przeprowadzili śledczy pozwoliły na przedstawienie 26-letniemu ojcu chłopca zarzutów znęcania się fizycznego ze szczególnym okrucieństwem nad swoim dzieckiem oraz usiłowaniem jego zabójstwa.

Sąd rejonowy w Wołominie postanowił zastosować wobec Łukasza M. najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesiecy. Czyn jakiego dopuścił się mężczyzna zagrożony jest karą od 8 do 25 lat a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Komentarze