Patrycja Bereznowska przed startem w Mistrzostwach Polski OCR

2142

24-26 sierpnia na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach odbędą się otwarte Mistrzostwa Polski OCR – OCR Polish Championships.

Pierwszy raz w tej dyscyplinie weźmie udział mieszkanka Ossowa Patrycja Bereznowska, polska atletka uprawiająca biegi długodystansowe, Mistrzyni Świata i Europy w biegach 24-godzinnych.

W 2015 w Turynie zdobyła brązowy medal w rywalizacji drużynowej w ramach mistrzostw świata w biegu 24-godzinnym, a także, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, srebrne medale mistrzostw Europy. Rok później w Albi w mistrzostwach Europy w tej samej konkurencji zdobyła srebrny medal indywidualnie i złoty w rywalizacji drużynowej. W 2017 w Victoria Park w Belfaście została indywidualną mistrzynią świata w biegu 24-godzinnym, zdobywając również złoty medal drużynowo.

Dwukrotna nieoficjalna rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym (w konkurencji tej nie notuje się oficjalnych rekordów świata) – 9 kwietnia 2017 w Łodzi podczas mistrzostw Polski uzyskała wynik 256 246 metrów, następnie poprawiając go 2 lipca 2017 w Belfaście podczas mistrzostw świata, gdzie przebiegła dystans 259 991 metrów. W czasie mistrzostw świata w 2017, wraz z kobiecą reprezentacją Polski, ustanowiła również nieoficjalny drużynowy rekord Europy w biegu 24-godzinnym (741 886 metrów).

OCR Polish Championships, w których Patrycja Bereznowska będzie startować pierwszy raz, są zawodami wchodzącymi w skład OCR League Poland, dzięki której można uzyskać kwalifikację na Mistrzostwa Świata – OCR World Championships 2018 w Londynie. Czołówka Zawodników z największą ilością punktów w rankingu OCR League Poland, zarówno w kategoriach wiekowych, jak i Elite, otrzyma awans na OCR WC.

Biegi z przeszkodami to potężne przedsięwzięcie organizacyjne. Przebierać można w wielu odmianach. Począwszy od biegów w ekstremalnych warunkach, gdzie biegaczom towarzyszy ujemna temperatura, głębokie bajora, ciężki do opisania wysiłek fizyczny czy nawet psychiczny, a kończąc na biegach rodzinnych, przeprowadzonych w celach zwykłej zabawy i nawiązywaniu przyjacielskich relacji.

 

Komentarze