Pałac w Chrzęsnem ponownie zachrzęścił polszczyzną, fot: powiat-wolominski.pl

We wtorek 9 października Pałac w Chrzęsnem gościł wybitnych twórców, jak również blisko 150 uczniów ze szkół Powiatu Wołomińskiego.

W godzinach 10.00 i 11.30 najmłodsze dzieci spotkały się z pisarką Dorotą Kasjanowicz i animatorką kultury Katarzyną Lis. Zajęcia w formie warsztatów literacko-językowych oscylowały wokół książki “30 znikających trampolin”.

Jednocześnie w Spichlerzu rozpoczęły się warsztaty językowo-dziennikarskie dla młodzieży pt.: “Czy mówimy tym samym językiem”. Dwie grupy licealistów ze szkół w Wołominie i Urlach, podczas czterech spotkań, będą wprowadzane w tajniki reportażu prasowego i radiowego. Pod okiem prowadzących: Mateusza Adamczyka, Stanisława Zawiślińskiego, Dagmary Banasik i Ewy Lipowicz, młodzież dyskutować będzie o roli języka w naszym życiu – tego w jaki sposób się nim posługujemy i dlaczego tak trudno jest się czasem porozumieć.

O godzinie 13.00 przybył kolejny gość: wybitny pisarz i reporter Cezary Łazarewicz- autor książki “Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”. Jest on laureatem Nagrody Literackiej “Nike” 2017. Młodzież ze szkoły w Zielonce w wielkim skupieniu wysłuchała rozmowy z pisarzem, którą poprowadziła Elżbieta Szymańska z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Była to niewątpliwie lekcja historii i kolejny ważny temat , jaki podjęty został podczas pałacowych spotkań. Emocjonujące fragmenty książki przeczytała aktorka Anna Bugajska.
Kolejne spotkanie już 16 października.

źródło: powiat-wolominski.pl

Komentarze