Otwarcie Centrum Aktywności Fabryczna 3 w Markach

3027

W dniu dzisiejszym zostało oficjalnie otwarte Centrum Aktywności Fabryczna 3 w Markach. 

Od środy 23 maja zapraszamy do odwiedzania Centrum. Uroczystości związane z otwarciem zaplanowano do 27 maja. Od 28 maja CAF3 będzie funkcjonował w dni powszednie od godz. 15.00 do 20.00.

Kiedyś był tu kebab i sklep z meblami holenderskimi. Mowa o budynku położonym przy Fabrycznej 3, który sąsiaduje przez ścianę z apteką i przychodnią lekarską. Grzyb, wilgoć, brak wentylacji – to wszystko powodowało, że parter obiektu niszczał. Miejska nieruchomość od dziś zaczyna tętnić nowym życiem.

– Wielokrotnie w rozmowach z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych słyszałem, że w Markach nie ma miejsca, gdzie można byłoby się spotkać. Fabryczna 3 wypełnia tą lukę – mówi Jacek Orych.

 

– warsztaty kulinarne, konferencje, spotkania środowisk seniorskich, prelekcje i szkolenia – to wszystko będzie można organizować w Mareckim Centrum Aktywności Lokalnej. Warto też zaznaczyć, że dobrze przygotowane miejsce do spotkań znajdą tu organizacje pozarządowe, coraz prężniej działające w naszym mieście – podkreśla Marcin Dąbrowski, koordynujący inwestycję z ramienia Zakładu Usług Komunalnych (ZUK).

Komentarze